peugeot rally cup 2020 startuje | Aktuality | autoweek.cz

Peugeot Rally Cup 2020 startuje

Peugeot Rally Cup 2020 startuje

09.07.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Po vynucené pauze se konečně naplno rozjíždí letošní motoristická sezóna. Úvodním podnikem Sonax MČR v rallye je nadcházející Rallye Bohemia, kde odstartuje také čtvrté pokračování populárního Peugeot Rally Cupu.
Peugeot v ČR pokračuje v podpoře motoristického sportu a ve spolupráci s Autoklubem ČR pořádá už 4. ročník Peugeot Rally Cupu. Ten se letos naposled pojede s vozem Peugeot 208 R2, který v následující sezóně vystřídá Peugeot 208 Rally 4, který vychází z nového sériového modelu Peugeot 208. „Chceme, aby se při soutěžích bavili jezdci i diváci. Děláme to pro diváky. Bez nich by to nemělo smysl,“ říká ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini.
 
Do 4. ročníku Peugeot Rally Cupu je přihlášeno rekordních 10 posádek, většinou nováčci. Vzhledem ke zkrácení letošní soutěžní sezony se pojedou jen čtyři soutěže (Bohemia, Pačejov, Valašská a Šumava). Proto se pro účastníky snížil vklad, ale cílové prémie se nemění.
 
Do úvodního podniku odstartuje minimálně sedm posádek seriálu Peugeot Rally Cup, a to především nové tváře. Mezi nejvíce sledované debutanty bude patřit Dominik Stříteský s Ondřejem Krajčou v roli navigátora. Dalšími nováčky budou Lukáš Krupička s Janem Ryšánkem, Jan Ludvíček s Janou Slukovou a David Soldát s Janem Winzigem. Po delší pauze se vrací Lumír Firla s Michalem Večerkou a na svoji domácí soutěž nastoupí také Dominik Brož s Petrem Těšínským. Chybět nebudou ani loňští juniorští mistři „dvoukolek“ – Jiří Pohlídal a Jan Kubala.
 
Na startovní rampě tentokrát neuvidíme úřadující mistry ČR ve dvoukolkách a vítěze Peugeot Rally Cupu 2019 Reného Dohnala s Romanem Švecem. Ti do pátečního shakedownu vyrazí aby fanouškům krátce představili nový speciál z dílen Peugeot Sportu, zbrusu nový Peugeot 208 Rally 4. Souhrou mnoha okolností dostaly první dva zákaznické vozy právě do České republiky. První z nich, s výrobním číslem 03, přivezl tým Minařík Racing a právě tento vůz odjede premiérovou prezentační jízdu na autodromu v Sosnové. Druhým speciálem Peugeot 208 Rally 4 disponuje tým Brynda Racing.
 
„Nový Peugeot 208 Rally 4 je u nás dřív, než jsme čekali, nicméně právě včas na předpremiéru na soutěži, která bude v tomto roce nejsledovanější rallye u nás. Jsem rád, že oba nové speciály, vlastněné českými týmy, dostanou už se letos příležitost ukázat, co v nich je, a přesvědčí i další, aby si tento vůz pořídily pro příští cupovou sezónu. Věřím, že 208 Rally 4 naváže na sportovní i prodejní úspěchy svého předchůdce,“ očekává Marco Venturini.
 
„Hodně dlouho jsme pracovali na tom, abychom novou 208 Rally 4 dostali co nejdříve. Stálo nás to spoustu úsilí a jsem rád, že to nakonec vyšlo. Nicméně nás mrzí, že jsme auto přivezli jen před pár dny a nestihneme ho stoprocentně připravit na Bohemku. Auto jsme dostali v šotolinové verzi, takže jsme ho museli přestavět na asfaltovou variantu. I když jsme pracovali každý den dlouho do noci, pár dní nám bude chybět. Nakonec jsme se ale dohodli, že odjedeme pár jízd v rámci pátečního shakedownu a náš nový vůz ukážeme alespoň touto cestou,“ komentuje nový přírůstek do své stáje Lubomír Minařík.
 
Na Rallye Bohemia diváci uvidí několik generací a variant soutěžních speciálů Peugeot. Mimo současných cupových 208 R2 a jejich nástupce se v rámci Eco Rally představí také elektrická verze Peugeot e-208 a příznivce rallyesportu potěší také Štěpán Vojtěch s legendární 206 WRC.
 

  • Peugeot Rally Cup 2020 startuje
  • Peugeot Rally Cup 2020 startuje
  • Peugeot Rally Cup 2020 startuje
  • Peugeot Rally Cup 2020 startuje
  • Peugeot Rally Cup 2020 startuje