škoda auto se angažuje v boji proti koronaviru | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Auto se angažuje v boji proti koronaviru

Škoda Auto se angažuje v boji proti koronaviru

31.03.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilka se angažuje v boji proti koronaviru pod hesly #SKODAAUTOhelps a #SKODAAUTOpomaha. Kromě přímé finanční pomoci sociálním službám zapůjčila více než 200 automobilů dobročinným organizacím, obcím a dobrovolníkům prostřednictvím platformy HoppyGo.
Škoda Auto v rámci mnoha projektů podporuje organizace, které se snaží zastavit pandemii Covid-19 v České republice. Automobilka prostřednictvím své carsharingové platformy HoppyGo dává bezplatně k dispozici 200 vozů a 150 elektrických skútrů ze sharingové služby BeRider dobročinným organizacím jako jsou Charita ČR, ADRA, Český červený kříž a Nadace Sue Ryder, 20 obcím, dobrovolníkům a zdravotníkům. Tato vozidla jsou mimo jiné používána pro rozvážení léků a potravin.
 
Ve spolupráci s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) na ČVUT v Praze vyvinula proces 3D-tisku pro výrobu opakovaně použitelného respirátoru FFP3, který je po certifikaci Ministerstvem zdravotnictví ČR distribuován lékařům, nemocnicím a ošetřovatelům. Jeho výhoda spočívá v tom, že je díky výměnnému filtru znovu použitelný. V současné době se ve společnosti Škoda Auto denně vyrobí 60 exemplářů. Projekt podpořily také české univerzity a soukromé firmy disponující podobnou tiskárnou. Denní produkce tak dosahuje objem několika stovek kusů. Pomoc, kterou automobilka poskytuje, probíhá pod heslem #SKODAAUTOpomaha.
 
Na rychlé realizaci této pomoci úzce spolupracují kolegové z různých oblastí od Škoda Auto DigiLabu přes carsharingovou platformu HoppyGo a studentský carsharing Uniqway až po prodejce značky Škoda. HoppyGo odpovídá za fleetový management a pravidelně dezinfikuje všechny vozy ozonem. Tato velice rychlá a účinná metoda přímo vychází z výsledků výzkumu Škoda Auto DigiLabu. Tým automobilky Škoda se stará i o to, aby všichni relevantní partneři rychle sdíleli informace o aktuální pozici jednotlivých čistících přístrojů.
 
Společnost Škoda Auto v regionech České republiky, v nichž má své výrobní závody, poskytuje přímou finanční pomoc. Vedle Mnichova Hradiště, Bakova nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem, Benátek nad Jizerou a Vrchlabí pomoc využívá také Rychnov nad Kněžnou a Mladá Boleslav. Všechna tato opatření pomáhají odpovědným orgánům a obcím mimo jiné i při zásobování seniorů potravinami a ostatními předměty každodenní potřeby, při poskytování nutné zdravotnické péče.