autotec 2012 nebude! | Aktuality | autoweek.cz

Autotec 2012 nebude!

Autotec 2012 nebude!

24.04.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

BVV představily novou koncepci dopravních veletrhů. V jejím rámci se uskuteční příští rok nový veletrh Eurotrans. Oklikou tak BVV oznámily zrušení jarního Autotecu, který se měl konat 5. až 9. června 2012.

Mezinárodní veletrh užitkových automobilů, dílů a servisní techniky Autotec se v letošním roce neuskuteční. Hlavním důvodem je malý zájem vystavovatelů vysvětlovaný ze strany dodavatelů nákladních automobilů, kolizí s výstavou nákladních a užitkových vozidel IAA Nutzfahrzeuge v Hannoveru (20.-27. září 2012) a ze strany dodavatelů dílů a servisní techniky Automechanika ve Frankfurtu n. M. (11.-16. září 2012). Od posunu termínu na rok 2013 a změny náplně si BVV slibuje větší zájem vystavovatelů i návštěvníků.

Nový mezinárodní dopravní veletrh EUROTRANS kromě toho, co dosud bylo náplní veletrhů Autotec, Transport a Logistika, přidá ještě témata železniční dopravy i městské dopravy. Veletrh bude primárně určen odborné veřejnosti a bude se konat jednou za dva roky v lichých letech. První ročník se uskuteční v září 2013.

 

Tisková zpráva BVV

AUTOTEC

! new date 09/2013

Mezinárodní veletrh užitkových automobilů, dílů a servisní techniky

BVV představily novou koncepci dopravních veletrhů

Do veletržního kalendáře brněnského výstaviště pro rok 2013 přibude nový mezinárodní dopravní veletrh s logem a zkráceným názvem EUROTRANS.

Základními stavebními kameny tohoto nového titulu budou stávající veletrhy Autotec a Transport a Logistika. K nim přibude téma železniční dopravy, které bylo doposud součástí strojírenského veletrhu. V nově koncipovaném veletrhu bude vytaženo do popředí a bude mu věnována patřičná pozornost. Navíc pro pořádání veletrhu s tematikou kolejové dopravy je brněnské výstaviště ideálně uzpůsobeno díky vlečce, která vede přímo do areálu výstaviště. Veletrh bude tématicky obsahovat i městskou dopravu. Nosným konferenčním tématem veletrhu EUROTRANS bude "mobilita" - přeprava osob a zboží a její alternativy v budoucnosti. Veletrh bude primárně určen odborné veřejnosti a bude se konat jednou za dva roky v lichých letech - první ročník se uskuteční v září v roce 2013.

S plánovaným dopravním veletrhem souvisí i změna v konceptu veletrhu pro nákladní, užitková vozidla a servisní techniku Autotec. V letošním roce se neuskuteční a bude přesunut na rok 2013 do veletrhu EUROTRANS. K tomuto kroku říká Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno: " Bylo nutné udělat změnu v koncepci veletrhu Autotec a sladit jeho termín s obdobnými důležitými evropskými veletrhy - IAA Hannover a Automechanika Frankfurt. Jeho dosavadní podoba také již neodpovídala situaci na trhu. Ve spolupráci s odbornými svazy a vystavovateli z oblasti dopravy jsme nalezli řešení v konceptu dopravního veletrhu".

 S tímto záměrem souhlasí i spolupořadatelé veletrhu Autotec - Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) a spolupracující asociace - Svaz dovozců automobilů (SDA) a Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky (SISA). Ti potvrzují, že pořádání veletrhu, který bude sdružovat všechny oblasti komerční dopravy, je správná cesta.