ford hodlá vyvážet auta z usa | Aktuality | autoweek.cz

Ford hodlá vyvážet auta z USA

Ford hodlá vyvážet auta z USA

04.11.2009 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hned po svém příchodu od Boeingu Alan Mulally ohlásil svůj cíl nabízet pod značkou Ford stejná auta po celém světě jen s minimálními rozdíly. Nyní je připraven tak učinit.

Po třech letech působení ve vedení společnosti Ford Motor Mulally dokončil realizaci svého plánu větší flexibility výrobních závodů a produkce globalizovaných modelů. Nyní hodlá využít slabého dolaru a začít s vývozem aut Made in USA do světa. "Je to jen obchodní rozhodnutí, které nám pomůže stát se pružnějšími a usnadní zásobování různých trhů," říká Mulally.

Mulally sice nejmenoval konkrétní modely, nicméně už nyní je známo, že byly zahájeny přípravy přesunu výroby následující generace crossoveru Kuga z Německa do Louisvillu ve státě Kentucky v USA, a to od roku 2011. Tam nahradí crossover Escape (Maverick), vyráběný na platformě Mazda Tribute. Bude se poté nejen nabízet také pod značkami Mercury a Lincoln, ale bude se rovněž vyvážet do Evropy.

Od příštího roku se začne vyrábět evropský bestseller Ford Fiesta pro severoamerické trhy v Cuautitlanu v Mexiku. Na dotazy, jestli to znamená i možnost jejího vývozu do Evropy šéf Ford of Europe John Fleming řekl: "Naší strategií je vyrábět stejná auta s výjimkou rozdílů vynucených různou legislativou. Takže každopádně můžeme vyvážet a dovážet auta odkudkoliv kamkoliv. Dlouhodobá rozhodnutí ale komplikuje volatilita měn."

Dalšími evropskými modely, s jejichž výrobou se počítá v Severní Americe, budou příští generace Focusu, C-Maxu, Transitu Connect a Transitu.