mitsubishi potřebuje impuls k oživení | Aktuality | autoweek.cz

Mitsubishi potřebuje impuls k oživení

Mitsubishi potřebuje impuls k oživení

09.11.2009 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mitsubishi chce do roku 2012 oživit skomírající prodej kromě představení nového SUV i malým automobilem a revizí prodejní sítě.

Prezident společnosti Mitsubishi Motors Osamu Masuko na tokijském autosalonu prohlásil, že nejdůležitější bude podnikání v Americe. Mitsubishi totiž tvrdě zasáhl pokles prodeje v USA - za prvních devět měsíců se zde její prodej snížil o 47 %, ač celkově trh v USA poklesl o 27 %.

Plán prezidenta Masuky se skládá z těchto prvků:

- Zavádění nových modelů

- Posílení prodejní sítě

- Opětovné potvrzení skutečnosti, že společnost je odhodlána zůstat na americkém trhu

První cíl bude splněn už příští rok na podzim, kdy na trh přijde malý SUV Outlander Sport. Vůz vychází z konceptu cX, který byl vystaven na frankfurtském autosalonu v roce 2007. Bude se jednat o další globální model s platformou jako u sedanu Lancer.

V roce 2012 bude následovat globální malý automobil. Bude menší než Colt, který se nyní prodává v Japonsku a Evropě, a bude mít zážehový motor o objemu od 1,0 až 1,3 l.

Pro rok 2013 se plánuje hybridní a plně elektrická verze tohoto malého globálního automobilu.

Představení nových automobilů je součástí snahy Mitsubishi posunout chápání značky jako výrobce automobilů s účinnými zážehovými motory, s elektrickým a hybridním pohonem.

 

Jako první náznak Masukova plánu Mitsubishi předvedlo první oficiální skicu sériové podoby malého SUV odvozeného z konceptu cX, který zazářil na frankfurtském autosalonu v roce 2007. Kompaktní crossover používá novou globální platformu střední velikosti, tedy modelu Lancer, která má ještě více podpořit strategicky přechod automobilky od značky zamřené na SUV k osobním vozům a crossoverům ohleduplným vůči životnímu prostředí. Pozice nového příspěvku bude pod současným Outlanderem a premiéru by měl mít v únoru 2010. Mezi klíčové konkurenty budou patřit Toyota RAV4, Nissan Rouge, Honda CR-V a Subaru Forester. Základní motor čtyřválec 1,8 l o výkonu 136 koní a točivém momentu 279 N.m. Bude spojen s převodovkou s dvojitou spojkou SST od Mitsubishi a pohonem všech kol. Nový motor by měl podávat prvotřídní výkon zásluhou velmi účinného turbodmychadla a vysoce účinnému spalování.

  • Mitsubishi potřebuje impuls k oživení
  • Mitsubishi potřebuje impuls k oživení
  • Mitsubishi potřebuje impuls k oživení
  • Mitsubishi potřebuje impuls k oživení