telekomunikační jednotka z čr | Aktuality | autoweek.cz

Telekomunikační jednotka z ČR

Telekomunikační jednotka z ČR

02.11.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Continental bude v České republice vyrábět jednotku, která propojuje auto se světem a zachraňuje životy.
Závod společnosti Continental v Brandýse nad Labem získal prestižní zakázku od automobilek Nissan a Renault. Od ledna bude pro evropský trh vyrábět telekomunikační jednotku, která propojí řídící jednotky vozu s externím prostředím. Mimo jiné bude mít funkci eCall, tedy automatické přivolání pomoci v případě havárie vozidla. Funkce eCall je od letošního roku povinnou součástí nových vozů a v Evropě může zachránit tisíce lidských životů.
 
Telekomunikační jednotka bude sloužit v různých modelech Nissanu a Renaultu, například ve vozech Nissan Juke, Titan, Rogue, Sentra či Fuga. Výroba v Brandýse potrvá do roku 2023 a celkem zde vyprodukují přes pět milionů těchto jednotek.
 
Continental v Brandýse nad Labem patří mezi tradiční dodavatele automobilek. Vyrábí interiérovou elektroniku (autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací) či řídící jednotky palivových systémů. S jeho produkty se můžete setkat ve značkách jako VW, Škoda, BMW, Fiat, Toyota, Volvo a řadě dalších. V závodě v současné době pracuje více než 2900 zaměstnanců.