porsche inter auto cz zve na výstavu | Auto archív | autoweek.cz

Porsche Inter Auto CZ zve na výstavu

Porsche Inter Auto CZ zve na výstavu

30.08.2013 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Společnost Porsche Inter Auto CZ zve na další mimořádnou výstavu automobilů do Expozice Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou. 

U příležitosti 50. výročí legendárního modelu 911 se návštěvníkům představí vůz Porsche 911 Speedster z roku 2010, který byl vyroben v limitované edici pouze 356 exemplářů. Výstavu doplňuje sportovní kupé model Porsche 928 a legendární Volkswagen Brouk. Automobily zapůjčilo Porsche Muzeum Stuttgart ve spolupráci s Porsche Inter Auto CZ.

Model Porsche 911 Speedster (997), čtvrtá generace legendy mezi sportovními vozy, byl vyroben v limitované sérii 356 kusů v návaznosti na odkaz prvního modelu Porsche s tímto označením z roku 1953. Myšlenka provedení Speedster pochází od Porsche Exclusive, která se zaměřuje na speciální limitované série vozů Porsche. Speciálně pro tento model o objemu 3,8 litru s výkonem 300 kW (408 k) byl navržen odstín modré barvy Pure Blue a na přání bylo možné objednat také v bílé barvě Carrara White.

Dalším vystaveným modelem je Volkswagen Brouk, který se vyrábí již neuvěřitelných 80 let a po světě má více než 21,5 milionu vyrobených exemplářů. Třetici doplňuje elegantní a sportovní Porsche 928, které získalo v roce 1978 ocenění Auto roku.

Expozice Ferdinanda Porsche byla otevřena v rámci Multikulturního centra Vratislavice 101010 v říjnu 2010. Unikátní výstava, jejímž partnerem je výhradní dovozce a prodejce vozů Porsche v ČR společnost Porsche Inter Auto CZ, se věnuje dílu slavného konstruktéra a historii značky Porsche. 

  • Porsche Inter Auto CZ zve na výstavu
  • Porsche Inter Auto CZ zve na výstavu
  • Porsche Inter Auto CZ zve na výstavu