modernizovaný kodiaq je na cestě | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaný Kodiaq je na cestě

Modernizovaný Kodiaq je na cestě

31.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda zveřejnila první náčrty modernizované podoby svého velkého SUV Kodiaq. Stylistické změny najdeme na přední i zadní části vozu a novou podobu dostaly přední LED světlomety. Škoda slibuje i modernizaci techniky. Omlazený model Škoda Kodiaq bude oficiálně představen 13. dubna.
Škoda Kodiaq je třetím nejprodávanějším velkým SUV v Evropě za Toyotou RAV4 a Fordem Kuga a daleko před Peugeotem 5008 a jeho příbuzným Volkswagenem Tiguan Allspace. Po pěti letech a prodeji 600 000 kusů ovšem dozrál čas na aktualizaci. Stylistické změny jsou obzvláště patrné vpředu.
 
Vylepšení úspěšného modelu naznačují tři designové náčrty. První skica ukazuje výraznější příď, nový design kapoty a rovněž vzpřímenější, šestihrannou masku chladiče typickou pro nový designový jazyk značky Škoda s masivními zdvojenými lamelami. Další výraznou novinkou je upravený přední nárazník, který je po obou stranách orámovaný prvky ve tvaru písmene L. Vyznačuje se širším centrálním přívodem vzduchu. Přední LED světlomety jsou užší a vytvářejí společně s mlhovkami. umístěnými pod nimi novou „čtyřokou“ světelnou grafiku. Také ostře vykreslené zadní svítilny jsou užší než u předchůdce. Vyznačují se výraznými krystalickými tvary a typickým designem ve tvaru písmene C.  
 
Škoda pro Kodiaq slibuje bez bližšího upřesnění i technická vylepšení. Velmi pravděpodobně půjde o inovace pohonných jednotek přinášející mild hybridní systémy a velmi pravděpodobně i plug-in hybridní pohon podobně jako u příbuzného Seatu Tarraco. Světová premiéra modernizovaného vozu Škoda Kodiaq proběhne 13. dubna.
 
  • Modernizovaný Kodiaq je na cestě
  • Modernizovaný Kodiaq je na cestě
  • Modernizovaný Kodiaq je na cestě