range rover sport v české republice | Aktuality | autoweek.cz

Range Rover Sport v České republice

Range Rover Sport v České republice

03.06.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Oficiální česká premiéra třetí generace vozu Range Rover Sport se uskutečnila v prostorách dealerství Dajbych v Praze 5.
Nový Range Rover Sport MY23 kombinuje moderní výraz s osobitým charakterem a elektrifikovanými pohony. Nabízí 48V mild-hybridní pohony se šestiválcovými zážehovými motory Ingenium 3,0 l a šestiválcovými turbodiesely 3,0 l, jako vrchol nabídky je tu nový V8 Twin Turbo s výkonem 390 kW (530 k). Točivý moment se přenáší přes osmistupňovou automatickou převodovku ZF a nejnovější vývojovou fázi inteligentního pohonu všech kol iAWD.
 
Základ nosné struktury, zaručující vozu přirozenou tuhost a pevnost, tvoří flexibilní architektura s rámem z různých kovů MLA-Flex. Poskytuje až o 35 % vyšší tuhost v krutu než měl předchozí Range Rover Sport. Harmonicky spolupracuje se souborem systémů řízených systémem Integrated Chassis Control (vše je zde speciálně naladěné pro nový Range Rover Sport).
 
Nový systém Dynamic Response Pro je spojen s nejnovější generací pneumatického odpružení Dynamic Air Suspension, poprvé se vzduchovými měchy s přepínatelným objemem. Pro maximální agilitu, ovladatelnost a vyváženost přináší pneumatické odpružení s přepínatelným objemem Dynamic Air Suspension s dvouventilovými aktivními tlumiči. Systém Adaptive Dynamics 2 nepřetržitě ovládá aktivní tlumiče se dvěma ventily a potlačuje tak nežádoucí pohyby karoserie.
 
Paket Stormer Handling Pack kombinuje systém Dynamic Response Pro, řízení všech kol, elektronický řízený aktivní diferenciál s vektorováním točivého momentu za pomoci brzd a konfigurovatelné programy.
 
Patentovaný a konfigurovatelný systém Terrain Response 2 s režimem Dynamic Mode je poprvé dostupný s adaptivním tempomatem pro jízdu v terénu.
 
Displej 13,7“ v roli přístrojového panelu se vzdálenou aktualizací softwaru Over The Air doplňuje zakřivený dotykový displej 13,1“ infotainmentu Pivi Pro. V multimediálním systému Pivi Pro je zabudován systém Amazon Alexa umožňující ovládat různá nastavení a funkce vozu pomocí hlasových příkazů. Vůz je vybaven s bezdrátovým připojením Apple CarPlay a bezdrátovým připojením Android Auto.
 
Tvarovaná sedadla, systém Cabin Air Purification Pro a audiosystém Meridian Signature Sound s nejnovějším systémem aktivního potlačení hluku Active Noise Cancellation poskytují moderní sportovní luxus.
 
Nové digitální LED světlomety doplňuje systém Adaptive Front Lighting a světlomety pro manévrování v nízké rychlosti.
 
Range Rover Sport pro modelový rok 2023 je v České republice dostupný u autorizovaných partnerů za předběžnou cenu startující od 2 487 008 Kč.

  • Range Rover Sport v České republice
  • Range Rover Sport v České republice
  • Range Rover Sport v České republice
  • Range Rover Sport v České republice
  • Range Rover Sport v České republice