renault twingo v novém stylu | Nové modely | autoweek.cz

Renault Twingo v novém stylu

Renault Twingo v novém stylu

28.12.2011 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Do prodeje přichází modernizovaná podoba Renaultu Twingo. Jde o první model, kterým se představuje nový styl designu značky Renault. K tomu se přidává rozšířená nabídka výbav umožňujících větší personalizaci vzhledu.

Modernizované Twingo dostalo výraznější vzhled, ale současně zůstává úsporným vozem. Především příď, zdůrazňující logo značky, nese stopy změněného pojetí, zaváděného novým ředitelem designu Renaultu Laurensem van den Ackerem, dosud prezentovaný jen na studiích počínaje konceptem De Zir. Změnila se ale i zadní část vozidla, kde byly přidány nové zadní světlomety na zadních dveřích ladící s přední partií vozu.

Twingo má vzadu dvě oddělená, samostatně posuvná sedadla. Objem zavazadlového prostoru je v rozmezí 165 až 285 resp. 959 l. Platforma Twinga vychází z Clia. Dokladem úspěšného konceptu modelu Twingo je skutečnost, že se Daimler na Renault obrátil s žádostí o spolupráci při vývoji nové generace vozítek smart.

V nabídce je jen zážehový čtyřválec 1,2 l 16V, který lze na přání kombinovat s robotizovanou převodovkou Quickshift. Verze Access s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou dosahuje kombinované spotřeby pouhých 4,5 l/100 km (tj. emise CO2 105 g/km) i bez použití nákladných systémů jako např. Stop & Start. Motor 1,5 dCi není v České republice v nabídce. Od jara 2012 nabídku rozšíří sportovní verze Twingo R. S. (Renault Sport), poháněná motorem 1,6 l 16V o výkonu 98 W (133 k) při 6750/min s maximálním točivým momentem 160 N.m při 4400/min.

Dvojice čelních a postranních airbagů jsou nyní součástí standardní výbavy kromě verze Access. Za příplatek je k dispozici ESP. Novinkou v nabídce je tempomat s omezovačem rychlosti jako standardní vybavení u všech verzí kromě Access. Mlhová světla jsou rovněž součástí standardní výbavy. Na přání bude od jara 2012 možné nové Twingo vybavit plátěnou elektricky stahovanou střechou jako doplněk k prosklené panoramatické střeše.

V interiéru byla podtržena osobitost kombinací materiálů a barev. Barvy ladí i s ovladači klimatizace a výplněmi dveří. Sedadla dostala novou povrchovou úpravu s lemy v kontrastních barvách. „Přáli jsme si zdůraznit veselost, barevnost a vstřícnost Twinga a našli jsme souzvuk barev a materiálů. Chtěli jsme, aby nové Twingo nenadchlo jen střed svých zákazníků, tedy městskou a dámskou klientelu. Odstupňované světlé nebo tmavé prostředí, velmi typizované nabídky pro personalizaci a mnoho úrovní výbav uspokojí přání každého zákazníka. Tento přístup je odrazovým můstkem pro směr designu, který se promítne do dalších modelů Renaultu,“ říká ředitel designu interiéru a barev Antoine Génin.

S modernizovanou podobou se současně rozšiřují možnosti individualizace vzhledu. Renault např. nabízí novou kolekci sedmi barevných úprav střechy, takže je celkově k dispozici patnáct různých polepů. Dvě z těchto barevných úprav střechy lze sladit s podobou interiéru. Na výběr jsou i barvy vnějších zpětných zrcátek a koncovek postranních lišt ladící s převládajícím barvou karoserie. Střešní spoiler je dostupný ve čtyřech barvách. Připraveny jsou rovněž dva druhy ozdobných krytů kol a dva typy 15" litých kol ve třech různých barvách. Nová nabídka příslušenství zahrnuje např. sadu vnějších dílů karoserie v karbonovém vzhledu. Renault dokonce otevřel internetové stránky věnované individualizaci vzhledu nového Twinga, kde je jednak přehled o nabízených možnostech se 3D vyobrazeními, ale také mnoho ukázek personalizací zaslaných majiteli Twinga.

Všechna rádia jsou standardně vybavena funkcí Bluetooth a od března 2012 i USB připojením pro iPhone a iPod Touch poslední generace. Rádio podporuje navigaci GPS s použitím aplikace vyvinuté Renaultem. Rádio iPhone bude připojeno k aplikaci Driving eco2 umožňující snížení spotřeby. Rádio je přes Bluetooth propojeno s vozem. V reálném čase dokáže analyzovat hospodárnost jízdy a poskytovat řidiči rady jak snižovat spotřebu. Při propojení přes Smartphone se průběžně načítají a předávají informace z motoru, např. doporučení včasného přeřazení či varování před přílišným zrychlením.

Výběr úrovně výbav byl zaměřen na různé skupiny zákazníků - pro muže dynamická R. S. s odkazy na závodní aktivity značky vč. F1 (verze R. S. bude uvedena na trh na jaře 2012), zatímco, zatímco komfortnější pro ženy jsou Trend a Dynamique. Základní úroveň výbavy Access (bez posilovače řízení) přichází s akční nabídkou ceny 164 900 Kč, tj. slevou 30 000 Kč, při financování od Renault Finance dokonce za 149 900 Kč a prodlouženou zárukou na čtyři roky. Twingo se i po modernizaci vyrábí v závodě Novo Mesto ve Slovinsku, který patří k nejlepším s ohledem na kvalitu produkce.

 

  • Renault Twingo v novém stylu
  • Renault Twingo v novém stylu
  • Renault Twingo v novém stylu
  • Renault Twingo v novém stylu
  • Renault Twingo v novém stylu
  • Renault Twingo v novém stylu
  • Renault Twingo v novém stylu
  • Renault Twingo v novém stylu
  • Renault Twingo v novém stylu
  • Renault Twingo v novém stylu