mototechna spouští půjčovnu mototechna drive | Autoservis | autoweek.cz

Mototechna spouští půjčovnu Mototechna Drive

Mototechna spouští půjčovnu Mototechna Drive

05.06.2018 | | Autoservis

Mototechna jako další inovaci spouští půjčovnu pod názvem Mototechna Drive. V nabídce pronájmu je 250 nových vozů s plnou zárukou a jejich počet rychle poroste.

Značka Mototechna ze skupiny Aures Holdings zahájila v České republice provoz autopůjčovny nových vozů pod názvem Mototechna Drive. Skupina tak v rámci programu inovací produktů a služeb rozšířila záběr svých podnikatelských aktivit o další segment. Mezi 250 vozy v nabídce jsou i elektromobily.
 
„Postupně jsme se v rámci České republiky stali jedním z největších odběratelů nových automobilů, které využíváme pro naši firemní flotilu nebo pro spolupráci s fotbalem. Naše inovační laboratoř AuresLab neustále hledá nové příležitosti, jak našeho postavení na trhu dále využít. Autopůjčovna je v tomto směru logický krok. Kromě monetizace nových automobilů je to další zdroj zánovních vozů pro Mototechnu,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka skupiny Aures Holdings, která Mototechnu Drive provozuje.
 
Na vzniku půjčovny vozů Mototechna Drive se opět jako na dalších inovacích v rámci skupiny Aures Holdings podílela inovační laboratoř AuresLab.
 
„Naším úkolem je reagovat na tržní a společenské trendy tak, abychom dokázali zákazníkům nabídnout přesně takovou službu, jakou požadují. Lidé čím dále tím více preferují půjčování věcí a nechtějí se vázat vlastnictvím. Půjčování automobilů je tak pro nás důležitým strategickým krokem ve vývoji našeho produktového portfolia,“ uvedl výkonný ředitel AuresLabu Stanislav Gálik.
 
Mototechna Drive očekává, že mezi jejími zákazníky budou lidé a firmy, jejichž cílem není vůz vlastnit. Jde o podobnou cílovou skupinu, na kterou se v minulých letech zaměřovaly různé společnosti formou ročního operativního leasingu. Ten se ovšem nakonec ukázal jako neživotaschopný obchodní model. O vozy totiž po vyřazení z programu nebyl na trhu zájem a jejich ceny se propadly.
 
„Naší výhodou je, že umíme auta také prodávat, nejen nakupovat. Proto věříme, že budeme v tomto segmentu úspěšní,“ dodala Karolína Topolová.
 
Nabídka autopůjčovny Mototechna Drive svou šíří do značné míry odpovídá nabídce Mototechny. „V současné chvíli máme v nabídce 250 vozů celkem sedmi značek. Sázíme na to, že se u nás půjčování vozů na 6 až 12 měsíců téměř nikdo nevěnuje. Zákazníci začali chodit již v testovacím provozu, proto předpokládáme, že po oficiálním zahájení činnosti, které bude podpořeno i marketingovou kampaní, počet vozů v nabídce pronájmů rychle zvýšíme. V roce 2019 počítáme se zahájením identické činnosti i na Slovensku a v Polsku. Strategickým záměrem Mototechna Drive je i rozšíření škály produktů, například o operativní leasing nebo carsharing.“ uvedl ředitel společnosti Mototechna Drive Jaroslav Laur.
 
Mototechna Drive je díky široké škále modelů vozů schopna nabídnout ceny měsíčního nájmu začínající již na 5000 Kč. „Za tuto částku můžete jezdit vozem Kia Rio. Na opačném pólu jsou pak luxusní auta, jako například BMW X6 za 35 000 Kč měsíčně. Jsme také momentálně jednou z mála společností, která půjčuje i elektromobily, v současné době jsou to modely BMW i3, e-Golf a v blízké budoucnosti přibude ještě Nissan Leaf,“ uvedl Laur. Zákazníci jsou v současné době zejména živnostníci a menší firmy, které si půjčují najednou až pět vozů, ale i velké mezinárodní společnosti.