bridgestone představuje první celoroční pneumatiku | Autoservis | autoweek.cz

Bridgestone představuje první celoroční pneumatiku

Bridgestone představuje první celoroční pneumatiku

06.06.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Bridgestone představuje celoroční cestovní pneumatiku Weather Control A005 s níž řidiči bezpečně dojedou do svého cíle v každém ročním období.
Prémiová pneumatika celoroční cestovní pneumatika Weather Control A005 poskytuje vynikající ovladatelnost ve všech situacích, od vyhýbacích manévrů na dálnici až po nenadálé brzdění ve městě, a v nejrůznějších povětrnostních podmínkách, zejména za deště, což je pro evropské řidiče nejdůležitější vlastností. Konstrukcí pneumatiky Weather Control A005 vychází Bridgestone vstříc požadavkům spotřebitelů na celoroční komfort a bezpečnost.
 
„Pro řidiče, kteří chtějí mít kontrolu nad vozem se stejnými pneumatikami po celý rok bez ohledu na to, zda panuje slunečné počasí, či deštivé nebo příležitostně i sněhové přeháňky, jsme chtěli zkonstruovat celoroční pneumatiku, jež jim poskytne jistotu spolehlivého provozu bez kompromisů v oblasti bezpečnosti. A tohoto cíle jsme dosáhli s pneumatikou Bridgestone Weather Control A005,“ vysvětluje vedoucí strategie a marketingu ve společnosti Bridgestone EMEA Laurent Dartoux.
 
Příběh pneumatiky Weather Control A005 nezačal na rýsovacím prkně. Bridgestone před zahájením vývoje uskutečnil výzkum, zaměřený na požadavky a očekávání 15 000 koncových uživatelů ohledně celoročních pneumatik a zároveň se jich dotazoval na výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. „Řidiči si chtějí být jisti, že si jejich celoroční pneumatiky poradí s nejrůznějšími povětrnostními podmínkami. Výzkum ale ukázal i to, že evropští spotřebitelé si dělají největší starost o bezpečnost na mokru,“ objasňuje Laurent Dartoux.
 
Pneumatice Bridgestone Weather Control A005 bylo na informačním štítku EU uděleno také nejlepší hodnocení ve své třídě se známkami A pro adhezi na mokru a C pro valivý odpor (některé rozměry dosahují dokonce hodnocení valivého odporu B). Pneumatiku Bridgestone Weather Control A005 lze v souladu s legislativními požadavky používat 365 dní v roce díky optimálním provozním vlastnostem na sněhu, které dokládá symbol tří horských štítů a sněhové vločky. Navíc se vyznačuje také vynikající životností, která je srovnatelná s prémiovou letní cestovní pneumatikou Turanza T005.
 
Za vývoj pneumatiky Bridgestone Weather Control A005 nesou odpovědnost vysoce kvalifikovaní inženýři a chemici z technického centra Bridgestone v Římě. Dezén běhounu uspořádali do tvaru písmene V a v jeho krajních částech použili inovativní tvar písmene Z. Ramenní oblast disponuje drážkami s velkým objemem. Běhoun v kombinaci s optimalizovanou konstrukcí kostry a rovnoměrným rozložením tlaku ve styčné ploše zaručuje provozní vlastnosti, jimiž pneumatika uspokojí očekávání koncových uživatelů z hlediska adheze, hospodárnosti a odolnosti vůči opotřebení. K optimálním provozním vlastnostem pneumatiky přispívá také použití technologie Bridgestone Nano ProTech a směsi s vysokým obsahem siliky.
 
Bridgestone uvedl svou první celoroční cestovní pneumatiku Weather Control A005 na trh v květnu 2018. Sortiment 68 rozměrů pro 15“ až 20“ kola pokrývá hned od začátku 94 % osobních vozů a SUV. V roce 2019 bude nabídka rozšířena o další rozměry. Krátce po premiéře uvede Bridgestone v listopadu na trh také čtyři rozměry pro malé lehké užitkové vozy. Tyto pneumatiky budou vybaveny technologií DriveGuard, která umožňuje řidičům pokračovat v jízdě i po ztrátě tlaku.