nové pneumatiky nexen tire | Autoservis | autoweek.cz

Nové pneumatiky Nexen Tire

Nové pneumatiky Nexen Tire

07.06.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Na veletrhu v Kolíně nad Rýnem společnost Nexen Tire představila nové pneumatiky pro letošní rok - letní N’Fera Sport a zimní Winguard Sport 2 SUV.
Mezinárodní pneumatikářský veletrh v německém Kolíně nad Rýnem nabídl odborníkům novinky ze světa pneumatik a dalších doplňků pro motoristy. Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire, který již brzy spustí výrobu v žatecké průmyslové zóně Triangle, si letos do Kolína přichystal dvě novinky pro český trh. Prvním z nich je letní pneumatika N’Fera Sport, určená pro výkonné automobily, a druhou novinkou je zimní plášť Winguard Sport 2 SUV, který navazuje na úspěšného předchůdce Winguard SUV. Celkem vystavil 14 typů pneumatik v kategoriích letní, zimní, celoroční a koncepty.
 
Letní N’Fera Sport nahrazuje úspěšnou předchůdkyni N’Fera SU1. Jak již název napovídá, pneumatika je určena milovníkům dynamické jízdy. Novinka se vyznačuje zvýšenou ochranou před aquaplaningem, čemuž napomáhají čtyři obvodové drážky. Mezi další přednosti patří řešení obvodových žeber pro účinné brzdění na suché vozovce, masivní dezénové bloky na vnější straně běhounu pak podporují tuhost pneumatiky a vysokou stabilitu v zatáčkách.
 
„Nová N’Fera Sport díky těmto vylepšením lépe drží na silnici. Jde o vysoce výkonnou pneumatiku, která nadchne zkušené řidiče a zároveň potěší i začátečníky a díky svým vlastnostem na silnici nezklame,“ říká marketingový manažer společnosti Nexen Tire Aleš Kosina.
 
Nová zimní pneumatika Winguard Sport 2 SUV je pokračovatelkou osvědčeného zimního pláště Winguard SUV. Jak již název napovídá, tento plášť se uplatní zejména u vozů kategorie SUV a jeho vývoj byl koncipován tak, aby plnohodnotně sloužil právě velkým a silným vozům. Mezi hlavní přednosti pneumatiky patří běhoun ve tvaru písmene V, který napomáhá stabilní jízdě na sněhovém podkladu či mokré vozovce. Nexen Tire se rovněž věnoval kvalitě dezénu. Ten je koncipován tak, aby zajistil co největší stabilitu. Zároveň byl kladen důraz na to, aby byla pneumatika co nejlépe ovladatelná. I proto je Winguard Sport 2 SUV nositelkou označení UHP (Ultra High Performance).
 
„Společnost Nexen Tire investuje do výzkumu a vývoje velké prostředky s ohledem na co nejkvalitnější pneumatiky pro naše zákazníky. Jsme hrdí na to, že nejmodernější vývojové centrum bude také součástí budovaného závodu v žatecké zóně Triangle,“ dodává Aleš Kosina.
 
Společnost Nexen Tire dodává v současné době pneumatiky jako součást originálního vybavení řadě předních světových automobilek včetně značek Porsche, FCA, Volkswagen, GM a Hyundai Kia Motors.
 
  • Nové pneumatiky Nexen Tire
  • Nové pneumatiky Nexen Tire