nové výrobní kapacity značky škoda v číně | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Nové výrobní kapacity značky Škoda v Číně

Nové výrobní kapacity značky Škoda v Číně

31.10.2013 | | Aktuality

Ve spolupráci s dlouholetým partnerem Shanghai Volkswagen byl otevřen nový závod na výrobu vozů Škoda ve městě Ning-po.

Škoda Auto rozšiřuje své aktivity v Číně. Své vozy bude vyrábět i v jihočínském městě Ning-po v nově otevřeném závodě partnerské společnosti Shanghai Volkswagen. Vyrábět se zde modernizovaný model Škoda Superb a v roce 2014 jej doplní nová Škoda Octavia.

„Otevření nového závodu v Ning-po má pro značku Škoda strategický význam,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland. „Náš odbyt v Číně chceme do budoucna zvýšit na více než půl milionu vozů ročně. Do poloviny roku 2014 rozšíříme lokální výrobu na šest modelů. K tomu potřebujeme další kapacity. Nový závod Ning-po se svým vysokým standardem kvality a ekologie k tomu významně přispěje.“

Výroba v závodě Ning-po bude provozována společně s dlouholetým partnerem Shanghai Volkswagen (SVW), s nímž Škoda spolupracuje již od počátku svých výrobních aktivit v Číně v roce 2007.

Ning-po leží zhruba 150 km jižně od města An-čing v aglomeraci Šanghaje. Továrna s lisovnou, svařovnou, lakovnou a montáží má celkovou kapacitu 300 000 vozů ročně. Závod stanovuje nová měřítka pro trvale udržitelnou výrobu, která efektivně nakládá se zdroji v Číně. V závodě Ning-po se například využívá zbytkové teplo z kondenzátorů pro ohřev vody. Díky optimalizované lince s roboty a pokrokovým laserovým technologiím se ve svařovně ušetří 25 % energie. Lakovna spotřebuje o 90 % méně vody a ročně bude emitovat o 15 000 t CO2 méně v porovnání s dosud obvyklými technologiemi.

V současnosti Škoda společně se Shanghai Volkswagen vyrábí čtyři modely v čínských závodech An-tching a I-čeng. Jedná se o modely Fabia Jing Rui, Rapid Xin Rui, Octavia Ming Rui a modernizovaný Superb Supai v závodě Ning-po.

V letošním roce bude navíc zahájena lokální výroba modelu Yeti, prodávaného v Číně pod místním názvem Ye Di. V roce 2014 přibudou i nová Octavia a Rapid Spaceback.