s alcarem vždy bezpečně a s jistotou | Autoservis | autoweek.cz

S Alcarem vždy bezpečně a s jistotou

S Alcarem vždy bezpečně a s jistotou

26.04.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Alcar se během svého dlouholetého působení na evropském i světovém trhu stal synonymem pro kvalitu, vytříbený design a zejména bezpečnost svých produktů.
Alcar vyrábí výhradně produkty, které 100% splňují legislativou předepsané požadavky, absolvují náročné testy a mají náležité schválení k provozu na veřejných komunikacích. Motoristé tak mají jistotu, že na svém vozidle používají bezpečné výrobky, na které se mohou za každé situace spolehnout. Všechna litá, ocelová i hybridní kola z produkce Alcaru, jsou vždy na čelní straně označena značkou KBA nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. Samozřejmostí je v případě potřeby zápisu nového rozměru kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla vystavení Typového listu, který jediný tento zápis snadno umožňuje.
 
Alcar Bohemia dodává na český trh také senzory TPMS od nejvýznamnějších světových výrobců, které bezpečně detekují případný únik vzduchu z pneumatiky a včas přenáší tuto informaci k řidiči. Kompatibilita kol s čidly TPMS je součástí každé homologace kol z produkce skupiny Alcar.
 
Alcar Bohemia své partnery dlouhodobě školí za účelem správné montáže a dodržování bezpečných aplikací kol i bezproblémového zápisu případného nového schváleného rozměru kol do technického průkazu vozidla. Obchodní partneři mají nepřetržitý online přístup k informacím v Alcar konfigurátoru kol, který z aktuální databáze nabízí ke zvolenému vozidlu schválené rozměry kol a pneumatik i vhodné TPMS senzory včetně postupu spárování s vozidlem a dalších informací, například uvedení doporučeného utahovacího momentu.
 
I v nadcházející jarní sezóně mohou motoristé využít bonusu v podobě cenového zvýhodnění ocelových kol Alcar Stahlrad a Alcar Hybridrad a litých kol značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo v případě jejich nákupu v kompletu se senzory TPMS.
 
Hybridní ocelové kolo, originální produkt skupiny Alcar, je k dispozici ve stále se rozšiřujícím počtu aplikací s tím, jak se průběžně dokončují jeho homologace pro nejnovější automobily na trhu. V současné chvíli je hybridní kolo jako levnější alternativa k litému kolu k dispozici pro širokou paletu modelů od značek Audi, Citroen, Dacia, Ford, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Opel, Peugeot, Seat, Škoda, Subaru a Volkswagen.