opel combo-e cargo pro městskou dopravu | Doprava | autoweek.cz

Opel Combo-e Cargo pro městskou dopravu

Opel Combo-e Cargo pro městskou dopravu

27.01.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel Combo-e Cargo nabízí bezemisní řešení každodenní místní dopravy pro obchodníky a řemeslníky, pro osoby samostatně výdělečně činné i pro větší flotily. Ocení jej všude tam, kde je omezen vjezd pro vozidla se spalovacími motory.
Nový lehký užitkový vůz s elektrickým pohonem Opel Combo-e Cargo uveze až 800 kg. S trakčním elektromotorem o výkonu 100 kW (136 k) a s maximálním točivým momentem 260 N.m je nové ideálně vybavené pro městský provoz. Combo-e má lithio-ionový akumulátor s kapacitou 50 kWh umožňující mu dojezd podle WLTP až 275 km - v závislosti na jízdním profilu, venkovní teplotě a zatížení, ale i na stylu jízdy. Akumulátor lze dobít až na 80 % za zhruba 30 minut na rychlé nabíjecí stanici s výkonem 100 kW. V závislosti na variantě zrychlí z 0 na 100 km/h za 11,2 s a umožňuje jízdu elektronicky omezenou maximální rychlostí 130 km/h.
 
Opel Combo-e Cargo je k dispozici ve dvou délkách: základní 440 cm dlouhá má rozvor 2785 mm a s nákladovým prostorem o objemu 3,3 až 3,8 m3 dokáže přepravit předměty dlouhé až 3090 mm. Šířka mezi podběhy zadních kol je dostatečná pro naložení europalety. Kromě toho může táhnout přívěs o hmotnosti až 750 kg.
 
Combo-e XL s rozvorem 2975 mm je dlouhé 475 cm a nabízí nákladový prostor až 4,4 m3 s možností přepravy předmětů dlouhých až 3440 mm a dvou europalet za sebou. Šest upevňovacích ok na podlaze (a volitelně další čtyři na stěnách) udrží během jízdy vše na místě a v přepážce oddělující posádku je otvor pro přepravu extra dlouhých předmětů.
 
Ve verzi Combo-e XL s dvojitou kabinou Crew Cab může pohodlně sedět až pět lidí, zatímco pracovní pomůcky jsou bezpečně uloženy za přepážkou.
 
K dispozici je rozsáhlá nabídka moderních technologií a asistenčních systémů. Kamera na zádi zvyšuje bezpečnost a díky dvěma kamerám systému Surround Rear Vision mohou řidiči sledovat oblast za vozidlem a při odbočování doprava normálně skrytou oblast na straně spolujezdce.
 
Opel Combo-e Cargo by měl být v prodejnách do podzimu 2021. Spolu s vloni uvedeným středním modelem Vivaro-e a po zahájení prodeje velkého modelu Movano-e bude celé portfolio užitkových vozidel značky Opel do konce roku elektrifikováno.
 
  • Opel Combo-e Cargo pro městskou dopravu
  • Opel Combo-e Cargo pro městskou dopravu
  • Opel Combo-e Cargo pro městskou dopravu
  • Opel Combo-e Cargo pro městskou dopravu