škoda rozšiří výrobu v mladé boleslavi | Aktuality | autoweek.cz

Škoda rozšiří výrobu v Mladé Boleslavi

Škoda rozšiří výrobu v Mladé Boleslavi

15.04.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda učinila důležitý krok v rámci své růstové strategie. Při příležitosti oslav 20. výročí spojení s koncernem Volkswagen proběhl symbolický výkop pro rozšíření výrobní haly Octavia. Výrobní kapacita Octavie vzroste na 1200 vozů denně a vedle modelů Octavia a Fabia se bude vyrábět i další model.

Škoda do poloviny roku 2012 rozšíří své výrobní kapacity v mateřském závodě v Mladé Boleslavi. U příležitosti oslav 20. výročí spojení s koncernem Volkswagen byly symbolickým výkopem zahájeny stavební práce.

Podle plánu se po rozšíření kapacit bude v tomto závodě vedle modelů Octavia a Fabia vyrábět ještě třetí model. Výrobní kapacita modelu Octavia se současně zvýší z 800 na 1200 vozů denně. Výrobní kapacita modelu Fabia zůstane na stejně vysoké úrovni 1200 vozů denně.

„Do roku 2018 chceme zvýšit prodej na nejméně 1,5 milionu vozů ročně. Podstatné rozšíření výrobní kapacity v našem mateřském závodě v Mladé Boleslavi je důležitým opatřením směřujícím k realizaci této růstové strategie. Je to jedna z četných investic do produktů, technologií, trhů a v neposlední řadě i našich zaměstnanců, “ zdůraznil předseda představenstva Škoda Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.

"Ohlížíme se za 20 úspěšnými roky ale nesmíme usínat na vavřínech. Musíme jet na plný plyn. S novými produkty získáme nové trhy. Škoda je česká značka a Česká republika je a zůstane jejím srdcem. I nadále budeme investovat do domácí výroby. Kromě zvýšení výroby v Mladé Boleslavi zvýšíme produkci i v Kvasinách a pro Vrchlabí jsme zajistili výrobu převodovek DQ200. Znamená to, že všechny tři naše závody v České republice mají zajištěnou budoucnost," dodal Vahland.

V rámci stavebních úprav bude podstatným způsobem rozšířena svařovna pro model Octavia. Montážní linka modelu Octavia bude prodloužena a po ukončení prací bude schopna vyrábět 1200 vozů denně (dnešní kapacita je 800 vozů denně). Tím se v budoucnu maximální výrobní kapacity modelů Fabia a Octavia vyrovnají. Většina stavebních prací je naplánována na období od července 2011 do června 2012.

Slavnostního výkopu se zúčastnili prezident republiky Václav Klaus, předseda Senátu parlamentu ČR Milan Štěch, šéf koncernu Volkswagen Prof. Dr. Martin Winterkorn a za společnost Škoda Auto, předseda představenstva Škoda Auto Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, člen představenstva za oblast výroby Michael Oeljeklaus a předseda odborů Jaroslav Povšík.

 

  • Škoda rozšiří výrobu v Mladé Boleslavi
  • Škoda rozšiří výrobu v Mladé Boleslavi
  • Škoda rozšiří výrobu v Mladé Boleslavi
  • Škoda rozšiří výrobu v Mladé Boleslavi