ford předvede budoucí transit | Aktuality | autoweek.cz

Ford předvede budoucí Transit

Ford předvede budoucí Transit

25.02.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford na ženevském autosalonu představí osmimístnou studii luxusního minibusu Tourneo Custom Concept, která předznamenává uvedení zcela nové řady užitkových vozidel Ford.

Luxusně vybavená koncepční studie Tourneo Custom Concept naznačuje podobu připravované zcela nové generace minibusů legendární řady Transit. Posléze se představí i užitkové verze tohoto vozu. Mělo by se tak stát už v průběhu roku 2012. Zaujme novým mnohem dynamičtějším vzhledem. Ford současně slibuje, že jednotlivé varianty modelové řady užitkových vozů se, na rozdíl od současného modelu Transit, budou podle velikosti už na první pohled odlišovat.

Tourneo Custom Concept má i zcela nový interiér s kokpitem orientovaným na řidiče. V konceptu najdeme v několika směrech nastavitelná a posuvná zadní sedadla, komunikační systém SYNC s hlasovým ovládáním i sadu úsporných technologií ECOnetic v čele se systémem stop-start a inteligentním dobíjením.

"Jediný pohled na Tourneo Custom Concept prozradí, že tento model vdechne segmentu osobních dodávek nový život," řekl Stephen Odell, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe. "Přicházející nová řada nám dává možnost oslovit nové zákazníky a my jsme se této příležitosti pevně chopili. Jeho kvality blízké osobním vozům ocení celá řada firemních i soukromých zákazníků."

"Rozhodli jsme se stvořit design s čistými, futuristickými liniemi a skutečnou aurou výjimečnosti," vysvětlil šéfdesignér Paul Campbell z Ford of Europe. "Tourneo Custom Concept se svým sportovním postojem, výraznou linií boků a zapuštěným bočním prosklením přináší do této třídy něco svěžího a působivého. Použitím nejnovějších principů kinetického designu získal vůz zcela nový styl."

"Chtěli jsme dát řidiči i všem cestujícím k dispozici interiér s takovými standardy designu a kvality, jaké by očekávali v moderním vícemístném osobním automobilu, ale i s velkorysým prostorem pro ně i zavazadla," objasnil Campbell.

Tourneo Custom Concept byl postaven na nové globální platformě Ford, která byla zkonstruována s cílem dosáhnout jízdních vlastností na úrovni osobního vozu. "Zákazníci v tomto segmentu dnes žádají mnohem vyšší úroveň techniky, dynamiky i jízdních vlastností," řekl Barry Gale, šéfkonstruktér z Ford of Europe. "Tento koncept ukazuje, že bereme podobná přání velmi vážně a že zákazníci mohou očekávat kultivovaný zážitek z jízdy, připomínající osobní automobily."

Modely nové řady užitkových vozidel budou, stejně jako koncept, poháněny vylepšenými verzemi vznětového motoru 2.2 Duratorq TDCi, který bude sériově opatřen systémem stop-start. Ford chce dosáhnout nejnižší homologované spotřeby paliva ve třídě. K dispozici budou tři varianty nejvyššího výkonu: 74 kW, 92 kW a 114 kW, přičemž všechny pohánějí přední kola prostřednictvím šestirychlostní přímo řazené převodovky.

I nová řada nabídne výběr dvou délek rozvoru náprav a několika různých variant karoserie. V průběhu roku 2012 představí Ford větší a těžší verze Transitu. Ty se mají prodávat po celém světě včetně Asie a Severní Ameriky a budou k dispozici i ve variantě s pohonem zadních kol.

  • Ford předvede budoucí Transit
  • Ford předvede budoucí Transit
  • Ford předvede budoucí Transit