bezpečná školka - 3. ročník úspěšně ukončen | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Bezpečná školka - 3. ročník úspěšně ukončen

Bezpečná školka - 3. ročník úspěšně ukončen

03.02.2011 | | Autoservis

Projekt společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech s názvem Goodyear - Bezpečná školka je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí z mateřských škol v rámci silničního provozu.

V loňském roce proběhlo již třetí pokračování projektu Goodyear - Bezpečná školka, a to nejen v České republice, ale i na Slovensku. Projekt byl poprvé spuštěn i v dalších zemích, např. v Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku. Celkem už je do projektu v regionu Česká republika - Maďarsko - Slovensko zapojeno více než 2 000 mateřských škol.

V České republice v roce 2010 obdrželo více jak 200 mateřských škol sadu 20 reflexních vest pro děti, dvě vesty pro dospělé, dále hru Bezpečně do školky, DVD s pohádkou aj. Dalších 950 mateřských škol, které se do projektu zapojily už v předchozích letech, obdrželo magnetickou tabuli, díky které se děti mohou zábavnou formou seznámit s pravidly silničního provozu. Náměty na situace, které mohou děti řešit, jsou pro učitele k dispozici na webových stránkách www.bezpecnaskolka.cz. Kromě toho jsou zde pro rodiče i děti publikovány další užitečné informace. Rodiče se mohou dozvědět např. o správné výbavě na zimní dovolenou, tipy na cestování s dětmi aj., děti si zde mohou zahrát hry, např. pexeso, vybarvit omalovánky či se zúčastnit soutěží o ceny.

Nové mateřské školy byly do projektu zařazeny na základě vlastní registrace na webových stránkách projektu. "Vzhledem k pozitivním reakcím veřejnosti a zájmu mateřských škol budeme v projektu Bezpečná školka pokračovat i v letošním roce. Dalším školkám tak umožníme registraci do projektu, díky které získají sadu našich vestiček. Zároveň chystáme i řadu aktivit pro školky, které jsou v projektu již zapojeny," říká k projektu Boris Tománek, Marketing & PR manažer společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech.

Veškeré aktuální informace týkající se projektu jsou k dispozici na internetové adrese www.bezpecnaskolka.cz.