citroën berlingo mountain vibe concept | Aktuality | autoweek.cz

Citroën Berlingo Mountain Vibe Concept

Citroën Berlingo Mountain Vibe Concept

14.02.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na ženevském autosalonu bude 2. března představen nový Citroën Berlingo. Několik dnů před prezentací jeho sériové podoby jej Citroën představuje jako koncepční vůz Berlingo Mountain Vibe Concept.
Na ženevském autosalonu se představí nový Citroën Berlingo ve své nové, energičtější podobě. Koncept Mountain Vibe Concept naznačuje jeho podobu a současně ukazuje alternativu pro cesty do přírody a aktivnímu užití volného času.
 
Koncept s vyztuženými částmi karoserie a prvky příslušenství vhodnými pro cesty do přírody je ideální pro milovníky sportu pod širým nebem. Praktický vůz poskytuje nejrůznější možnosti pro únik do přírody za volností.
 
Zásadním odlišujícím prvkem vozu Mountain Vibe Concept jsou vrstevnice na karoserii vybízející ke  zdolávání kopců. Originální design zdůrazňuje kombinace třpytivě růžové s označením Pink, tento odstín se objevuje i kolem mlhových světlometů, se zeleným odstínem karoserie Mountain Green.
 
Vnější styl vozu Berlingo XTR doplňují výztuže podběhů kol a prahových lišt. Kola jsou opatřena růžovými sněhovými řetězy a střešní ližiny jsou potažené pěnou v odstínu Pink.
 
Součástí výbavy je funkce Grip Control, nahrazující potřebu pohonu všech kol při jízdě na kluzkém nebo nerovném povrchu.
 
Interiér je jednoduchý a elegantní. Oživují jej barevné textilní koberečky. Čalounění sedadel je z jednoduché technické látky v odstínu šedá Liberia s růžovým prošitím Pink. Posádka vozu ocení světlost interiéru díky výbavě Modutop s prosklenou střechou a rozměrné úložné prostory.