ford spustil ve valencii výrobu hybridních vozů | Aktuality | autoweek.cz

Ford spustil ve Valencii výrobu hybridních vozů

Ford spustil ve Valencii výrobu hybridních vozů

01.12.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford ve Valencii zahájil výrobu prvního hybridního modelu, který prodává v Evropě. Pohonnou jednotku Fordu Mondeo Hybrid tvoří kombinace speciálně vyvinutého zážehového motoru 2,0 l, elektromotoru a lithio-ionového akumulátoru.

Mondeo se začalo prodávat v roce 1993. Od té doby zamířilo k zákazníkům více než 4,8 milionu vozů této modelové řady. Nová generace se vyrábí v moderní továrně ve španělské Valencii. Nové Mondeo je první evropský model značky Ford postavený na nové globální platformě CD4 pro vozy střední třídy.

 

Ford pro novou generaci Mondea připravil přepracované hospodárnější motory. Od zahájení prodeje je nové Mondeo k dispozici se zážehovými motory EcoBoost o objemu 1,5 a 2,0 l a turbodiesely Duratorq 1,6 TDCi a 2,0 TDCi. Začátkem roku 2015 k nim přibude ještě hospodárný zážehový 1,0 EcoBoost a vznětový motor 2,0 TDCi Bi-Turbo o vysokém výkonu 154 kW (210 k). Do nabídky přijde ještě také inteligentní pohon všech kol.

 

K dispozici je také hybridní verze Mondeo HEV (Hybrid Electric Vehicle), historicky první Ford s hybridním pohonem na českém trhu. Je to první automobil s hybridním pohonem, jenž Ford vyrábí v Evropě. Ve Spojených státech je Ford druhým největším výrobcem hybridních automobilů. Celkem jich tam vyrobil již 400 000.

 

Čtyřdveřové Mondeo Hybrid iVCT kombinuje speciálně vyvinutý zážehový motor o objemu 2,0 l, pracující s Atkinsonovým cyklem, elektromotor, lithio-ionový akumulátor s kapacitou 1,4 kWh a šestirychlostní přímo řazenou převodovku. Mondeo Hybrid má kombinovanou spotřebu paliva 4,2 l/100 km (emise CO2 99 g/km).

 

„Mondeo Hybrid nabízí zákazníkům to nejlepší z obou světů - nižší spotřebu a emise elektrického pohonu i dojezd a dynamiku tradičního motoru,“ řekl viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby Roelant de Waard.

 

Ceny nového Fordu Mondeo začínají na 611 990 Kč (verze s motorem 1,0 EcoBoost bude pod hranicí 600 000 Kč). Hybridní verze je cenově srovnatelná se vznětovými motorizacemi. Ford Mondeo HEV, jehož standardní výbava odpovídá vyšší verzi Titanium, si mohou zákazníci v ČR objednat za 762 990 Kč. První vozy se na českých silnicích objeví na začátku příštího roku.

  • Ford spustil ve Valencii výrobu hybridních vozů
  • Ford spustil ve Valencii výrobu hybridních vozů
  • Ford spustil ve Valencii výrobu hybridních vozů
  • Ford spustil ve Valencii výrobu hybridních vozů