nový hyundai kona hybrid | Nové modely | autoweek.cz

Nový Hyundai Kona Hybrid

Nový Hyundai Kona Hybrid

04.06.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai Motor rozšiřuje nabídku v modelové řadě malých SUV o novou verzi Kona Hybrid.U prodejců značky Hyundai by se měla nová Kona Hybrid objevit ve čtvrtém čtvrtletí.
Modelová řada Kona byla uvedena v roce 2017 jako první malé SUV značky Hyundai v Evropě. Loni přišlo první zcela elektricky poháněné malé SUV Kona Electric. Od uvedení modelové řady Kona na trh v říjnu 2017 bylo v Evropě prodáno již téměř 120 000 těchto vozů.
 
Hyundai nyní nabízí i hybridní verzi Kona Hybrid se zážehovým čtyřválcem Kappa GDI 1,6 l s přímým vstřikováním, který poskytuje nejvyšší výkon 77 kW (105 k) a maximální točivý moment 147 N.m. Elektromotor s permanentním magnetem dosahuje nejvyšší výkon 32 kW (43,5 k) a maximální točivý moment 170 N.m. Další součástí hybridního pohonu je sada lithio-polymerových akumulátorů s kapacitou 1,56 kWh, které umožňují rychlou rekuperaci kinetické energie. Kona Hybrid nabízí celkový nejvyšší výkon hybridní soustavy 104 kW (141 k) a točivý moment až 265 N.m.
 
Zcela nový model Kona Hybrid je vybaven systémem Blue Link pro síťové propojení vozidla. Telematický systém umožňuje řidičům na dálku zamykat a odemykat vozidlo prostřednictvím aplikace pro chytré telefony.
 
Na přání dodávaný multimediální a navigační systém zobrazuje širokou škálu užitečných informací na 10,25“ dotykovém displeji. Displej lze individualizovat dvěma verzemi hlavní plochy a editováním zobrazovaných ikon a funkcí. Standardním systémem v oblasti konektivity je Display Audio. Uživatelská plocha chytrého telefonu je přenášena na 7“ displej prostřednictvím systému Android Auto nebo Apple CarPlay.

  • Nový Hyundai Kona Hybrid
  • Nový Hyundai Kona Hybrid
  • Nový Hyundai Kona Hybrid