nová kia sportage na trhu v čr | Nové modely | autoweek.cz

Nová Kia Sportage na trhu v ČR

Nová Kia Sportage na trhu v ČR

02.02.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová čtvrtá generace navazuje na úspěšnou 23 let trvající cestu tohoto modelu ve světě. Novinkou u modelu Sportage je verze GT Line. Vyrábí se v Žilině.
Kia uvádí na český trh zcela čtvrtou generaci modelu Sportage. Sportage patří dlouhodobě k nejprodávanějším modelům značky Kia v České republice. Na českých silnicích už jezdí přes 12 500 vozů této modelové řady.
 
Na designu nové generace spolupracovalo designérské centrum v německém Frankfurtu nad Mohanem s týmy návrhářů v korejském Namyangu a kalifornském Irvine. Ke zvětšení prostoru kabiny dopomohl prodloužený rozvor o 30 mm. Zavěšení kol vychází konstrukčně z minulé generace, ale došlo ke  změnám v jeho nastavení s ohledem na poskytnutí vyšší míry cestovního komfortu.
 
Poprvé je v nabídce, stejně jako u modernizovaného modelu cee´d, také sportovní edice GT Line s prvky zvyšujícími atraktivitu vzhledu a nastavení směřující ke sportovnější jízdě. K tomu se přidává premiéra nového zážehového motoru 1,6 T-GDI, nabízeného výhradně pro GT-Line, a výhradně pohon 4x4.
 
Vedle nového motoru 1,6 T-GDI s výkonem 130 kW  a točivým momentem 265 N.m pro edici GT Line budou v nabídce další čtyři motory - zážehový 1,6 GDI nabízející výkon 132 k a tři vznětové turbomotory. Osvědčený turbodiesel 1,7 CRDi disponující výkonem 97 kW doplní dvě verze přeplňovaného čtyřválce 2,0 CRDi. První z nich dává výkon 100 kW a druhý výrazně modernizovaný s označením R disponuje výkonem 136 kW. Nabídku motorů doplňuje výběr ze tří převodovek včetně sedmirychlostní dvouspojkové DCT konstrukce Kia a pohon předních nebo všech kol.
 
V základní výbavě s označením Active je nová Kia Sportage nabízena v ceně od 459 980 Kč. Samozřejmostí, stejně jako u všech modelů značky Kia, je poskytnutí sedmileté výrobní záruky na vůz. Výroba nové generace toho modelu je i nadále ve výrobním závodě Kia ve slovenské Žilině.

Plán v ČR na rok 2016 předpokládá u modelu Sportage prodej 2500 vozů a současně největší zájem zákazníků o výbavu Exclusive s motorem 1,6 GDI za 539 980 Kč. V případě použití vznětového motoru 1,7 CRDi má nová Sportage ve výbavě Exclusive cenu 589 980 Kč. Ve výbavě Exclusive je v základní výbavě mimo jiné automatická dvouzónová klimatizace, 7“ navigace vč. Bluetooth a služby Kia Connected, aktivní systém pro jízdu v pruzích LKAS, ukazatel rychlostních limitů SLIF, vyhřívaná elektricky ovládaná zpětná zrcátka, LED denní svícení, dešťový sensor, kožený volant, tempomat nebo zadní parkovací sensory a 17“ kola z lehkých slitin.
 
  • Nová Kia Sportage na trhu v ČR
  • Nová Kia Sportage na trhu v ČR
  • Nová Kia Sportage na trhu v ČR
  • Nová Kia Sportage na trhu v ČR
  • Nová Kia Sportage na trhu v ČR