hybridní karta dkv | Trendy | autoweek.cz

Hybridní karta DKV

Hybridní karta DKV

23.12.2014 | | Trendy

DKV nabídne od začátku roku 2015 hybridní palivovou kartu pro elektromobily a hybridní vozidla na území Německa.

Společnost DKV Euro Service, přední evropský poskytovatel služeb pro dopravce, nabídne od začátku roku 2015 hybridní palivovou kartu pro elektrickou energii a pohonné hmoty. Karta umožňuje bezhotovostní platby u zhruba 1500 veřejných nabíjecích stanic na území Německa, určených pro elektromobily a hybridní vozidla s možností vnějšího nabíjení.

 

DKV pracuje na rozšíření akceptace karty v síti nabíjecích stanic i v dalších zemích. Uživatel ji může používat také u stávajících více než 54 400 obchodníků, kteří akceptují kartu DKV (včetně 39 400 konvenčních čerpacích stanic).

 

Podíl elektromobilů a hybridních vozidel ve vozových parcích se neustále zvyšuje. Tento trend však vede k tomu, že je současná nabídka nabíjecích stanic z hlediska uspokojení potřeb uživatelů často považována za nedostatečnou.

 

„Dosud museli mít řidiči elektromobilů a hybridních vozů u sebe celou řadu karet a kódů.„Ve skutečnosti jsou možnosti nabíjení často omezeny na nabíjecí stanice v zázemí řidiče nebo jsou uživatelé odkázáni na síť místního poskytovatele elektrické energie,“ říká generální ředitel DKV Dr. Alexander Hufnagl.

 

Hybridní palivová karta DKV spojuje rozmanité poskytovatele nabíjecích stanic do mezinárodní dodavatelské sítě. V budoucnosti bude uživateli postačovat pouze jedna karta, s níž bude mít přístup k nabíjecím i čerpacím stanicím a navíc bude dostávat jednu fakturu s jasným přehledem všech výdajů.