nová alfa romeo giulietta | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Nová Alfa Romeo Giulietta

Nová Alfa Romeo Giulietta

03.12.2009 | Matějka Antonín | Nové modely

Alfa Romeo představí na autosalonu v Ženevě svůj nový model Giulietta. Tento automobil, má vyslat nový impuls pro oživení značky v jednom z nejvýznamnějších evropských segmentů.

Jméno Giulietta je již od 50. let symbolem automobilového klenotu. Byl to vůz, který zaujal celou generaci nadšenců a díky dostupnosti se stal splněným snem o Alfě Romeo, která ztělestňovala technologickou vyspělost a komfort pro mnoho příznivců sportovních aut.

V roce 2010 bude oficiálně představena současná verze této automobilové chlouby: sportovní vůz, který je spolehlivý i na těch nejobtížnějších cestách a zároveň pohodlný tak, že z nej nebudete chtít vystoupit.

Vynikající výkon a stabilita při maximálním komfortu a bezpečí

Nový model značky Alfa Romeo byl vyvinut s cílem oslovit náročné zákazníky, kteří očekávájí dynamický výkon, exkluzivní styl a zároveň nedělají kompromisy, když jde o pohodlí a bezpečí. Vynikající výkon a vlastnosti jsou výsledkem propracovaného technického řešení zavěšení, systému řízení nové generace, pevné, ale přesto lehké konstrukce z hliníku v kombinaci s vysokopevnostní ocelí a samozřejmě také použití nejnovějších výrobních technologií.

Při vývoji nové Alfy Romeo mysleli konstruktéři především na pohodlí řidiče a maximální požitek z jízdy. Systém Alfa DNA, přizpůsobuje reakce automobilu různým stylům řízení a rozličným podmínkám na cestě, je proto součástí standardní výbavy vozu napříč všemi verzemi. Giulietta byla zkonstruována, aby ideálně kombinovala všechny palubní systémy.

 

 

Italský sportovní styl a pohodlí

Kombinace sportovního ducha a elegance, to je příznačný koktejl, který Alfa Romeo namíchala již u vozu 8C Competizione. Toto spojení rychlosti a krásy navazuje na tradiční pojetí a zároveň představuje nové směřování značky.

Elegance, krása a rychlost. To jsou hlavní hesla, kterých se designéři drželi v případě konstrukce nového modelu Giulietta. Nezaměnitelná maska chladiče zasazená do výrazného předního nárazníku a z ní vycházející charakteristické tvary. Oválná světla s technologií LED a diodami pro denní svícení představují jeden z prvků aktivní bezpečnosti. Silueta vozu svými tvary potvrzuje dynamiku a živost modelu. Vysoké a hladké boky s výraznými prolisy nad koly a tvar bočních oken jako u kupé a v neposlední řadě kliky zadních dveří ukryté do C-sloupku podtrhují dravou osobnost vozu.

Zezadu působí auto robustním a stabilním dojmem a stejně jako u předních světlomětů i u zadních světel je použita technologie LED, která nejen dobře vypadá, ale přispívá k vyšší bezpečnosti.

Interiéru byla věnována stejná péče jako exteriéru a jsou pro něj charakteristické vysoce kvalitní materiály a pozornost věnovaná detailu – vyjadřuje to nejlepší z italského stylu. Palubní deska je horizontálně orientovaná a dává vyniknout hliníkovým detailům evokujícím přímé spojení s 8C Competizione.

Navzdory dívčímu a křehkému jménu je Giulietta opravdu velkým vozem s rozměry 5,35 metru na délku, na šířku 1,80 m a na výšku 1,46 m. Rozvor náprav činí 2,63 m.

 

Výkonné a ekologické motory: krása pod kapotou

Alfa Romeo opět doplnila svůj nejnovější model nejvýkonnějšími pohonnými jednotkami, které zaručují nejen optimální výkon, ale také jsou šetrné k životnímu prostředí. Při uvedení na trh budou k dispozici 4 turbo motory, které splňují normu Euro 5 a jsou vybavené systémem “Start&Stop”, tedy systémem snižujícím spotřebu a emise. Dva benzínové motory (1,4T 120 k a 1,4T MultiAir 170 k) a dva naftové (1,6 JTDM - 105 k a 2,0 JTDM - 170 k) budou později doplněny vynikajícim motorem a chloubou italské automobilky, motorem 1750 TBi s výkonem 235 k v exkluzivní verzi Quadrifoglio Verde.

 

Vždy na vrcholu

Kromě elegantního a dynamického designu a unikátních jízdních vlastností byla nová Alfa zkonstruována tak, aby mohla obdržet maximální hodnocení v testu Euro NCAP a tak deklarovat optimální ochranu pasažérů i při těch nejnáročnějších manévrech.

Giulietta je zkrátka technologický a designový skvost, který bez výjimky potvrzuje všechny vlastnosti italské sportovní značky Alfa Romeo.

 

  • Nová Alfa Romeo Giulietta
  • Nová Alfa Romeo Giulietta
  • Nová Alfa Romeo Giulietta