modelová řada škoda - letošní novinky | Nové modely | autoweek.cz

Modelová řada Škoda - letošní novinky

Modelová řada Škoda - letošní novinky

27.04.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Od června 2013 se do modelů Citigo, Fabia, Roomster, Rapid a Yeti dostanou mnohé novinky a vylepšení - rozšířená bezpečnostní výbava, nová řešení a motorizace. Novinky přicházejí do jednotlivých modelů v rámci zahájení výroby vozů modelového roku 2014. 

Zájemci o Citigo se nově mohou v rámci volitelné výbavy rozhodnout pro sedadlo řidiče s Easy Entry s pamětí. V případě třídveřové varianty Citigo je sedadlo vybaveno polohovou pamětí. Řidič tak již nemusí znovu nastavovat pozici sedačky pokaždé, když někdo nasedá na zadní místo, nebo z něj vysedá. Pro pětidveřovou verzi je určeno sedadlo spolujezdce se sklopným opěradlem. Jednoduchý mechanismus umožňuje rychlé překlopení opěradla vpřed, čímž uvnitř vozu vznikne ložná plocha o délce až 1,75 m.

Modelové řady Fabia (na fotografii v novém metalickém odstínu Race) a Roomster budou nově standardně nabízet elektronický stabilizující systém ESC jako standard ve všech výbavových stupních. K vyšší bezpečnosti přispívá také dětské zpětné zrcátko - přídavné panoramatické zrcátko, které dovoluje řidiči kontrolovat děti na zadních sedadlech aniž by se musel otáčet a ztrácel tak přehled o situaci před vozem.

Fabia GreenLine má snížené emise CO2 na novou rekordní hodnotu ve výši 88 g/km. Akční modely Fabia Fresh lze získat s černým optickým paketem. Atraktivní prvek, dosud dostupný pouze pro sportovně laděné verze Monte Carlo a RS, zahrnuje hlavní projektorové halogenové světlomety a přední mlhové světlomety s černou optikou. Průběžně se obměňuje také nabídka barev karoserie.

Škoda Rapid získala elektrické ovládání zadních oken z místa řidiče. U SUV Yeti došlo ke změně na vrcholu nabídky vznětových pohonných jednotek - motor 2,0 TDI/125 kW, dodávaný výhradně s pohonem všech kol, je nyní k dispozici také s dvouspojkovou převodovkou DSG.

Všechny novinky budou u všech autorizovaných obchodníků Škoda Auto v České republice dostupné v průběhu června 2013.