hyundai investuje do budoucnosti evropského automobilového průmyslu | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Hyundai investuje do budoucnosti evropského automobilového průmyslu

Hyundai investuje do budoucnosti evropského automobilového průmyslu

27.04.2012 | | Aktuality

Společnost Hyundai Motor Europe na Evropském podnikatelském summitu EBS ohlásila novou iniciativu, kterou hodlá připravovat mladé lidi na požadavky budoucího trhu práce.

Skills for the Future (Dovednosti pro budoucnost) je tříletým programem navrženým ve spolupráci s JA-YE Europe (Junior Achievement-Young Enterprise), který bude spuštěn letos v pěti zemích - Německu, Velké Británii, Itálii, Španělsku a České republice.

Program poskytne přibližně deseti tisícům studentů odborných škol v 15 zemích celé Evropské unie šanci vyzkoušet si podnikání, získat cenné dovednosti ve vědeckých disciplínách, technice, strojírenství a matematice a prakticky využívat získané znalosti ve svých budoucích kariérách. Účastníci budou vystaveni rozmanitým metodám praktické výuky, jako je např. zakládání a řízení vlastních technických mikrospolečností. Kromě výchovného uvedení do světa podnikání se program zaměří také na rozvoj "měkkých" dovedností, jako je týmová práce, řízení a organizace.

Studenti budou mít příležitost pracovat s více než 400 profesionálními dobrovolníky ze společnosti Hyundai Motor z celé Evropy, kteří budou mít roli neocenitelných vzorů a studentům nabídnou nahlédnutí do svých oborů. Hyundai Motor udělí každý rok cenu vybrané studentské společnosti za nejlepší nápad z oblasti automobilové služby nebo produktu.

 

Hyundai již v jednotlivých členských státech EU provozuje celou řadu iniciativ spadajících do oblasti korporátní sociální odpovědnosti CSR (Corporate Social Responsibility). Skills for the Future je první celoevropskou iniciativou CSR společnosti Hyundai.

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, ve svém vystoupení na EBS (European Business Summit) prohlásil: "Hyundai Motor Europe se zaměřuje na inovace - a srdcem inovací jsou lidé. Skills for the Future není jen o boji proti nezaměstnanosti mladých, tato iniciativa je také o rozvoji talentovaných lidí, kteří se připravují na kariéry budoucnosti."

Spuštění kampaně Skills for the Future přichází v době, kdy nezaměstnanost mladých lidí v Evropě dosahuje historicky rekordního maxima. Téma letošní konference EBS Skills for Growth (Dovednosti pro růst) - je ideální platformou pro spuštění tohoto nového programu a Hyundai je hlavním sponzorem Evropského podnikatelského summitu.

Iniciativu "Skills for the Future" nadšeně přijal Koos Richelle, generální ředitel odboru Evropské komise pro zaměstnanost a sociální záležitosti: "Skills for the Future je vynikající iniciativou, která je plně v souladu s iniciativou Evropské komise Europe 2020 usilující o přípravu mladých lidí na současné i budoucí pracovní požadavky a se strategií Evropské komise pro korporátní sociální odpovědnost."