změna ve vedení citroënu česká republika | Aktuality | autoweek.cz

Změna ve vedení Citroënu Česká republika

Změna ve vedení Citroënu Česká republika

03.11.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Současný generální ředitel Citroën Česká republika Frédéric Passemard dostane nové úkoly na ústředí firmy. Řízení společnosti převezme Wojciech Tomaszkiewicz.

Od 1. prosince 2011 současný generální ředitel Citroën Česká republika s.r.o. a Citroën Slovakia s.r.o. Frédéric Passemard dostane v rámci značky Citroën nové úkoly na ředitelství Automobiles Citroën v Paříži, kde bude zastávat novou pozici v oblasti obchodu pro zónu Severní Evropy.

Ke stejnému datu značka svěřuje řízení společností Citroën Česká republika a Citroën Slovakia Wojciechu Tomaszkiewiczovi s tím, že i nadále zůstává generálním ředitelem Citroën Maďarsko. Wojciech Tomaszkiewicz (40) je polské národnosti.

Vystudoval Technické lyceum se zaměřením na automobilový průmysl ve Wroclawi a poté získal odborné obchodní vzdělání Brevet de technicien supérieur Force de Vente ve Fameck-Metz ve Francii. Začínal u Citroënu Polska jako vedoucí oddělení rozvoj a vedení prodejní sítě. V roce 1998 odešel na ústředí do Francie. Tam se postupně stal vedoucím prodejních poboček. Od listopadu 2002 až do dubna 2009 byl obchodním ředitelem Citroën Polska.

V dubnu 2009 se stal ředitelem obchodní divize Severní Evropa jako vedoucí regionu Evropa koordinující všechny činností pěti poboček z hlediska prodeje, logistiky, reklamy, poprodejního servisu, náhradních dílů a kvality. Od ledna 2011 je ředitelem společnosti Citroën Maďarsko a od prosince 2011 se současně stane ředitelem společností Citroën Maďarsko, Česká republika a Slovensko.

Wojciech Tomaszkiewicz mluví plynně francouzsky a anglicky, začal i s němčinou. Je ženatý a má dva syny. Rád sportuje - v roce 2011 absolvoval svůj první maraton.