změna ve vedení závodu v kvasinách | Aktuality | autoweek.cz

Změna ve vedení závodu v Kvasinách

Změna ve vedení závodu v Kvasinách

07.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jiří Černý bude od 1. července 2019 zastávat pozici vedoucího závodu u SAIC Volkswagen Automotive Company Limited v čínském Ningbu. Vedení závodu Škoda Auto v Kvasinách od 1. července 2019 převezme Miloš Halbich, který bude odpovídat za výrobu modelů Škoda Superb, Kodiaq a Karoq.
Jiří Černý (56), vedoucí závodu Škoda Auto v Kvasinách, bude od 1. července 2019 plnit nové úkoly v rámci koncernu Volkswagen. Jako vedoucí závodu společnosti SAIC Volkswagen Automotive Company Limited změní své působiště do čínského Ningbo. Jeho nástupcem se k 1. červenci stane Miloš Halbich.
 
Jiří Černý přišel do firmy Škoda Auto v roce 2014 z vedení kolínské automobilky TPCA. Pod vedením Černého prošel výrobní závod v Kvasinách největší modernizací a největším rozšířením ve své historii. K jeho mimořádným zásluhám patří také prohlubování spolupráce se zástupci regionu a představiteli města.
 
Všechny modelové řady, které se v současnosti v závodu Škoda v Kvasinách vyrábějí, se rozjely právě pod vedením Černého: třetí generace modelu Superb i úspěšná SUV Kodiaq, Karoq a Seat Ateca. Zatímco se výrobní kapacita závodu při nástupu Černého v roce 2014 pohybovala kolem 166 000 vozů za rok, do roku 2018 se díky rozsáhlým reorganizačním opatřením zvýšila na 310 000 aut. Na základě toho se tak Kvasinám v uplynulém roce podařilo poprvé překonat laťku 300 000 vyrobených osobních automobilů za rok.
 
Kromě toho Černý a jeho tým závod připravili na výrobu budoucích elektromobilů značky Škoda. V roce 2019 uvede Škoda na trh výrazně inovovanou verzi modelu Superb a do éry elektromobility vstoupí s plug-in hybridní verzí. Obě varianty se budou vyrábět v Kvasinách.
 
Ve svém novém působišti v závodě společnosti SAIC Volkswagen Automotive Company Limited v čínském Ningbu bude šestapadesátiletý Černý odpovídat za výrobu modelových řad Škoda Octavia a Karoq.
 
Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za výrobu a logistiku, vyzdvihuje mimořádné nasazení odcházejícího vedoucího závodu pro své dosavadní působiště: „Závod Škoda Auto v Kvasinách prošel pod vedením Jiřího Černého největší modernizací za více než 70 let své existence jako podnik vyrábějící vozy Škoda. Černý se svým týmem připravil Kvasiny na požadavky elektromobility a významně rozšířil kapacity závodu. Obojí je důležitým aspektem pro další růst a strategické cíle podniku. S Milošem Halbichem závod získá zkušeného manažera, který automobilový průmysl a naši značku velmi dobře zná. Jsem přesvědčen o tom, že spolu s přibližně 9000 zaměstnanci závodu v Kvasinách bude úspěšně pokračovat v jeho rozvoji a rozšiřování kompetencí.“
 
Jeho nástupce Miloš Halbich (53) převezme vedení závodu v Kvasinách k 1. červenci 2019. Halbich s sebou přinese bohaté zkušenosti z různých vedoucích pozic v automobilovém průmyslu. Aktuálně Halbich odpovídá za výrobu vozu Fabia a Scala v mateřském závodě v Mladé Boleslavi.
  • Změna ve vedení závodu v Kvasinách
  • Změna ve vedení závodu v Kvasinách