modernizovaný ford ka+ | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaný Ford Ka+

Modernizovaný Ford Ka+

03.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Ford Motor Company uvádí na český trh modernizované malé městské auto Ka+ s délkou pod 4 m. Přichází ve dvou podobách základní Ultimate a jako crossover Active s cenou od 272 990 Kč.
Malé městské auto s délkou pod 4 m Ford Ka+ nabízí prostor pro pět osob. Tento model byl vytvořen jako globální auto na bázi platformy B jako modely Fiesta (6. i 7. generace), B-Max nebo EcoSport (2. generace). Jeho výroba začala v roce 2014 v různých zemích po celém světě, ale do Evropy tento model přišel až v roce 2016 z indické produkce.
 
Nyní přichází v modernizované podobě s novou maskou chladiče a změněným design hlavních světlometů. Základní verzi Ultimate nově doplňuje crossoverová varianta Active, která se od výchozího modelu liší střešními ližinami, plastovými doplňky karoserie a zejména o 26 mm zvýšenou světlou výškou a specifickým naladěním podvozku. Crossover Ka+ Active má širší rozchod kol, mohutnější zkrutný stabilizátor vpředu a odlišné nastavení elektrického posilovače řízení. Upravené tlumiče pérování s hydraulickými dorazy zajišťují klidnější jízdu na nekvalitním povrchu.
 
Obě verze se dodávají s pětidveřovou karoserií o délce 3955 mm (rozvor náprav 2489 mm), zážehovým tříválcem 1,2 Ti-VCT o výkonu 62,5 kW (85 k) a pětirychlostní přímo řazenou převodovkou. Ke klidnému chodu motoru 1,2 Ti-VCT s celohliníkovou konstrukcí přispívá inovativní konstrukce klikové hřídele, díky níž se motor obejde bez vyvažovací hřídele. Motor má nezávisle proměnné časování sacích i výfukových ventilů, olejové čerpadlo s proměnným průtokem, písty s povlakem DLC a rozvodový řemen máčený v olejové lázni.
 
V základní výbavě je například klimatizace, Bluetooth, asistent pro rozjezd do kopce, nastavitelný omezovač rychlosti či navigace MyFord Dock a další prvky. Crossover Active je dostupný s nadstandartní výbavou zahrnující tempomat, kůží obšitý volant nebo kola z lehkých slitin. Za příplatek jsou k dispozici bezklíčkové startování, infotainment Sync 3 s 6,5“ dotykovou obrazovkou a kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto, automatické světlomety, dešťový senzor a další.
 
Pro evropské trhy se Ka+ dováží z indického Sanandu, ale je pravděpodobné, že právě tento model by se mohl už brzy začít vyrábět v rumunské Craiově spolu s modelem EcoSport. Cena inovovaného Fordu Ka+ Ultimate začíná na 272 990 Kč, u verze Active na 310 990 Kč. Obě verze mají v základní ceně pětiletou záruku. Modernizovaný Ford Ka+ už je možné objednávat.
 

 
  • Modernizovaný Ford Ka+
  • Modernizovaný Ford Ka+
  • Modernizovaný Ford Ka+
  • Modernizovaný Ford Ka+
  • Modernizovaný Ford Ka+