renault talisman odhalen | Aktuality | autoweek.cz

Renault Talisman odhalen

Renault Talisman odhalen

07.07.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault představuje nový model střední třídy - potenciálního rivala Škody Superb. Nástupce modelů Laguna a Latitude přináší novou kvalitu, protože při jeho vzniku pomáhaly expertizy specialistů Mercedesu-Benz.
Renault Talisman vyniká vyváženými proporcemi a má veškeré atributy prostorného komfortního sedanu. Vyznačuje se vytříbeným nadčasovým designem, navrženým pod dohledem Laurense van den Ackera, a velkorysým interiérem. Od kapoty až po zavazadlový prostor působí nový sedan Renault Talisman slovy šéfa Renaultu Carlose Ghosna asertivně. Současně se důrazem na sebemenší detaily zdůrazňuje kvalita zpracování.
 
Podle Carlose Ghosna experti Daimleru (obě automobilky uzavřely dohodu o spolupráci už v roce 2010) navštívili také výrobní závod v Douai, což by mělo garantovat špičkovou kvalitu výroby. Renault na rekonstrukci továrny vynaložil 420 milionů eur. Ghosn ale současně zdůraznil, že na voze nejsou použity žádné komponenty dodávané Daimlerem.
 
Příbuzný s Espace
Renault Talisman byl navržen s využitím nové alianční modulární platformy Renault-Nissan CMF-C/D, stejně jako nová generace modelu Espace, s níž sdílí mnoho dalších komponent a systémů. Talisman je dlouhý 4850 mm při rozvoru náprav 2810 mm (Superb je dlouhý 4851 mm při rozvoru 2841 mm), široký 1870 mm (Superb 1864 mm) a vysoký 1460 mm (Superb 1468 mm).
 
Renault u Talismanu slibuje mimořádné jízdní zážitky, dané výsledky expertizy techniků Daimleru. K tomu přidává i vlastní speciality - sníženou polohu těžiště, stejně jako sníženou polohu sedadla řidiče v kombinaci s už modelu Laguna osvědčeným systémem řízení všech kol 4Control, vyvinutým ve spolupráci se společností Aisin a nabízeným i u nové generace modelu Espace. Stejně jako pro Espace je v nabídce i systém aktivního tlumení.
 
Renault se u modelu Talisman vydal podobnou cestou jako Škoda se Superbem - nabídkou mimořádného prostoru. Zavazadelník má mimořádný objem 608 l (liftback Superb má 625 l) a také prostor pro nohy cestujících na zadním sedadle překonává většinu konkurentů.
 
Talisman Initiale Paris
Nový Renault Talisman Initiale Paris nabídne mimořádnou úroveň komfortu. O pohodlí na předních sedadlech se starají vysoká opěradla a opěrky hlavy zaručující bezpečí. Sedadla potažena kůží Nappa jsou příjemná na dotyk a dodávají interiéru exkluzivní vzhled. Nastavit je lze elektricky do 10 směrů, včetně prodoužení sedáku. Ergonomicky tvarovaná sedadla ze série Initiale Paris jsou vyhřívaná, odvětrávaná a s masážní funkcí. Veškerá oblíbená nastavení je možno uložit do paměti. Díky multimediální dotykové obrazovce R-Link 2 si lze nahrát až šest profilů nastavení.
 
Podobně jako pro Espace je i pro vrcholnou verzi modelu Talisman Initiale Paris připraven rovněž unikátní dotykový displej s mimořádným rozměrem 8,7". V základní úrovni výbavy je displej 4,2" s multimediálním systémem R-Link 2.
 
Ještě letos
Podle představitelů Renaultu Talisman nabídne kvality srovnatelné s nejprodávanějšími modely segmentu střední třídy, tedy Volkswagenem Passat a Fordem Mondeo, ale nezadá si ani s prémiovými modely jako jsou BMW řady 3 nebo Audi A4.
 
Označení Talisman Renault už používá pro svůj luxusní model prodávaný jen v Číně (jde o speciální verzi vozu Samsung SM7). Vozy vyráběné v Douai budou ještě do konce letošního roku prodávány v Evropě, severní Africe a Turecku. Oficiální premiéra se uskuteční v polovině září na autosalonu ve Frankfurtu. Tam bude předvedena i připravovaná druhá karosářská verze kombi.
 
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen
 • Renault Talisman odhalen