spolupráce psa s ge | Trendy | autoweek.cz

Spolupráce PSA s GE

Spolupráce PSA s GE

16.09.2011 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnosti PSA Peugeot Citroen a General Electric podepsaly dohodu o spolupráci při společném rozvoji inovativních řešení v oblasti elektromobility.

Generální ředitel pro prodej, marketing a poprodejní servis skupiny PSA Peugeot Citroën Jean-Marc Gales a president GE pro Evropu a severní Asii a generální ředitel GE pro Německo Ferdinando Beccalli-Falco podepsali dohodu o obchodní a technologické spolupráci, jejímž cílem je nabízet životaschopné ekonomické modely pro elektrickou mobilitu.

Na základě této neexkluzivní a obnovitelné dohody GE a PSA Peugeot Citroën připraví novou nabídku elektromobility pro Evropu, díky níž budou zákazníci méně omezovaní současnými vlastnostmi elektrických vozů (tj. dojezdem, dobou dobíjení, velikostí automobilů).

Společně ve Francii vytvoří Středisko zákaznických zkušeností (Customer Experience Center) zaměřené na rozvoj elektrických vozů. Budou se zde realizovat projekty řešící technologické, obchodní a ekonomické úkoly spojené s elektromobilitou. Potřebnou infrastrukturu pro realizaci projektu, především nabíjecí stanice a techniky poskytne divize GE Energy - Industrial Solutions.

Obě skupiny navíc hodlají spolupracovat na obchodní nabídce určené pro zákazníky PSA, v níž se propojí nabídka elektrických vozů s infrastrukturou pro jejich dobíjení.

Skupina GE jako důkaz svého zapojení do rozvoje elektromobility oznámila záměr u PSA Peugeot Citroën do konce roku 2015 zakoupit 1000 elektrických vozů.

Skupina PSA Peugeot Citroën vyrábí a prodává elektrické vozy značek Peugeot a Citroën od roku 1995. Na konci roku 2010 uvedla na trh modely Citroën C-Zéro a Peugeot i0n. Skupina GE nabízí prostřednictvím společnosti GE Capital a její divize Řízení vozových parků integrované služby pro správu vozových parků a financování kamionů a užitkových vozů. GE Energy - Industrial Solutions nabízí komplexní řadu elektrických a inteligentních technologických systémů nutných pro rozvoj a řízení celé infrastruktury pro elektrická vozidla.

Ferdinando Beccalli-Falco při podpisu partnerství prohlásil: "GE s velkým potěšením spojí své obchodní a technologické zkušenosti v oblasti infrastruktury a energetiky se znalostmi a strategickým postavením PSA v oblasti elektromobility. Chceme-li svým zákazníkům nabízet efektivní řešení, nemůžeme se spokojit jen s tím, že jim poskytneme vozidlo, ale musíme přemýšlet v širším měřítku a společně jim nabízet kombinovaná řešení, která budou těžit z našich předností a silných stránek."

Jean-Marc Gales dodal: Naší strategií je každému našemu zákazníkovi nabídnout technologii s nízkými emisemi CO2, která bude přizpůsobena jeho individuální potřebě mobility. Díky dohodě s GE našim zákazníkům především z komerční sféry přístup k elektrické mobilitě značně usnadníme."