letos innogy rozšíří síť cng plniček a pokrytí čr | Autoservis | autoweek.cz

Letos innogy rozšíří síť CNG plniček a pokrytí ČR

Letos innogy rozšíří síť CNG plniček a pokrytí ČR

23.02.2017 | | Autoservis

Investice skupina innogy do výstavby nových CNG plniček dosáhnou 80 milionu Kč při meziročním nárůstu prodeje CNG o 21 %.
Energetická skupina innogy plánuje v letošním roce otevřít pro motoristy deset nových plnicích stanic CNG. Investice by měly v této souvislosti dosáhnout až 80 milionů korun. V meziročním srovnání vzrostl innogy prodej CNG o více než pětinu.   
 
„Vloni jsme prodali 6,2 milionu m3 CNG, což je v porovnání s rokem 2015 nárůst o 21 %. Naše postavení na trhu CNG si chceme udržet i do budoucna.  Z toho důvodu budeme také letos investovat do rozšiřování naší sítě plnicích stanic, kterých aktuálně provozujeme 21,“ uvedl Zdeněk Kaplan, jednatel innogy Energo.
 
O Vánocích innogy otevřela plničku ve Vrchlabí, v provozu je již také stanice ve Vsetíně. V nejbližší době to budou další v Havlíčkově Brodě, Kolíně, Klatovech, Znojmě nebo v Třeboni. Celkově chce innogy v letošním roce zprovoznit deset nových plniček a v tomto trendu hodlá pokračovat i v dalších letech.
 
Pro motoristy jezdící na plyn připravila innogy praktický platební systém prostřednictvím CNG karty. Karta platí pro všechny stanice v Česku zapojené do sítě. Vyúčtování probíhá jednou měsíčně za veškerý odebraný CNG na všech stanicích.
 
Novinku od innogy představuje navigace CNG stanic. „Tuto navigaci mohou používat jak uživatelé telefonů s operačním systémem Android tak i iOS. Navigace je unikátní tím, že obsahuje službu v podobě informací o cenách CNG na všech tuzemských stanicích,“ vysvětlil Zdeněk Kaplan.