kia rio gt-line do evropy | Aktuality | autoweek.cz

Kia Rio GT-Line do Evropy

Kia Rio GT-Line do Evropy

25.01.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia v rámci Ženevského autosalonu 2018 představí novou sportovní variantu Rio GT-Line. Rio tak navazuje na modely Sportage, Picanto, cee´d a na některých evropských trzích již představené Sorento GT-Line.
Kia v Evropě od uvedení nové generace modelu Rio v prvním čtvrtletí 2017 prodala přes 54 000 těchto vozů. Nové ve specifikaci GT-Line zvyšuje atraktivitu modelu a napomůže k jeho dalšímu posílení prodeje v roce 2018.
 
Nové Rio GT-Line ještě zvyšuje atraktivitu malého hatchbacku přeplňovaným motorem a jízdními kvalitami v kombinaci se sportovněji pojatým interiérem i vnějším designem inspirovaným modely Kia GT, jako jsou cee’d GT a Optima GT.
 
Rio GT-Line pohání motor 1,0 T-GDi (Turbocharged Gasoline Direct injection). Dosahuje nejvyšší výkon 88 kW (120 k) při 6000/min a točivý moment 172 N.m v rozsahu otáček od 1500 do 4000/min. Spolupracuje se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. Od 3. čtvrtletí 2018 bude Rio GT-Line k dispozici i s nepřeplňovaným zážehovým čtyřválcem 1,2 l nebo 1,4 l MPI a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Kia.
 
Velký „plovoucí“ dotykový displej o úhlopříčce 7,0" (výbava na přání) zahrnuje i funkci navigace, propojení se smartphony zajišťuje podpora pro systémy Apple CarPlay a Android Auto. V nabídce je i zadní parkovací kamera a vyhřívání volantu i sedadel.
 
Ve variantě vybavené volitelnými technologiemi ADAS nabízí asistent pro zamezení čelním kolizím (FCA) s funkcí rozpoznávání chodců. Systém FCA modelu Rio využívá radar s dlouhým dosahem, schopný rozpoznat nebezpečí střetu s jinými vozidly nebo chodci, a pomoci tak k úplnému zastavení vozidla. FCA spolupracuje se systémem varování při opuštění jízdního pruhu (LDW). Od 3. čtvrtletí 2018 bude možné objednávat i systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LKA). Rio GT-Line se nabízí i s novým systémem rozpoznávání únavy řidiče (DAW).
 
Nové Rio GT-Line se na evropských trzích začne prodávat na konci prvního čtvrtletí 2018, v České republice během prvního pololetí 2018. Kia bude Rio tradičně nabízet se sedmiletou zárukou Kia (s omezením na 150 000 km).
 
  • Kia Rio GT-Line do Evropy
  • Kia Rio GT-Line do Evropy
  • Kia Rio GT-Line do Evropy