scania pro zákazníky na českém trhu přináší online konfigurátor | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Scania pro zákazníky na českém trhu přináší online konfigurátor

Scania pro zákazníky na českém trhu přináší online konfigurátor

07.03.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Scania Czech Republic uvedla online konfigurátor nákladních vozidel. Společnost se tak v regionu stala současně jednou z prvních z řad producentů nákladních vozidel, která svým zákazníkům přináší tuto komplexní službu.
Nově si zájemci můžou sami sestavit vlastní vozidlo Scania online podobně, jak je tomu v oblasti osobních automobilů. Využití online konfigurátoru pro zákazníka konkrétně znamená, že si na internetové stránce www.scania.cz podle svých preferencí postaví vozidlo, které bude ještě před osobní konzultací s prodejcem co nejvíce zodpovídat konkrétním potřebám jeho podnikání. Během několika minut získá co nejpřesnější představu o možnostech usnadňujících konečné rozhodování.
 
Online konfigurátor Scania umožňuje dva přístupy. Základní je rychlý start, kdy stačí odpovědět na čtyři otázky. Nabízí ale také detailnější přístup „s pomocníkem“, kdy zákazník věnuje víc času pro ideální specifikaci zodpovězením 10 otázek. V obou případech začíná volbou typu vozidla (podvozek nebo tahač), pokračuje určením aplikace (přeprava pohonných hmot, převoz vozidel, obecný náklad, přeprava hospodářských zvířat, zboží vyžadující regulaci teploty, přeprava dřeva…), zadává preferované uspořádání náprav (4×2, 6x2, 6x2/2, 6x2/4, 6×2*4) a základní konfiguraci končí volbou kabiny (R nebo S, normální nebo vysoká střecha).
 
V případě rozšířené specifikace může zákazník navíc určit další kritéria, jako je maximální celková hmotnost soupravy, kvalita cest (asfalt kvalitní nebo nekvalitní, lesní cesty), roční kilometrový proběh, topografie terénu (rovný, mírně kopcovitý, velmi kopcovitý), charakter dopravy (provoz plynulý, slabý, hustý), průměrná cestovní rychlost. Pomocí chytrých otázek vytvoří specifikaci šitou na míru pro danou aplikaci a následně může požádat online o cenovou nabídku pro danou specifikaci.
 
Nakonfigurované sestavy zahrnují pohledy na exteriér a také do interiéru. Sestavy je možné uložit, kdykoliv se k nim vrátit a opakovaně je měnit, anebo je vytisknout. Vizualizují ale pouze část sortimentu společnosti Scania. Pro úplný a detailní popis, včetně ověření vybrané specifikace je třeba obrátit se na místního autorizovaného dealera společnosti Scania.
 
Konfigurátor je navržen jako digitální předváděcí místnost pro zobrazení produktové řady společnosti Scania, obsahuje více než 100 000 hladin obrázků a více než 140 barev. Poskytuje indikativní informaci o variantách produktů, jenž se neustále vyvíjí. Některé parametry produktu, jako je délka podvozku, jakož i další parametry, nejsou zobrazeny v celém svém rozsahu a prodejce tak může zákazníkovi nabídnout další možnosti.