první dva citroeny c-zero pro rwe | Aktuality | autoweek.cz

První dva Citroeny C-Zero pro RWE

První dva Citroeny C-Zero pro RWE

28.04.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost RWE Transgas převzala první dva elektromobily Citroen C-Zero v České republice.

V sídle společnosti RWE se uskutečnilo slavnostní předání prvních dvou vozů Citroen C-Zero v České republice. Generální ředitel značky Citroen v ČR Frédéric Passemard, který na místo přijel dalším z Citroenů C-Zero, symbolicky předal klíčky od dvou elektromobilů předsedovi představenstva RWE Transgas Martinu Herrmannovi.

 

Dodávky dalších elektromobilů C-Zero k dalším klientům pokračují příští měsíc. Citroen v ČR pro tento vůz stanovil prodejní cenu 739 900 Kč bez DPH. Současně s tím byla připravena nabídka financování s využitím Citroen Operative Lease odstupňovaná od 24 až do 72 měsíců. V této ceně je zahrnuto mj. šest airbagů, ESP s ASR, palubní počítač, klimatizace, elektricky ovládaná okna i zrcátko, rádio s CD/MP3, telemetrický systém Citroen eTouch, vyhřívané sedadlo řidiče atd.

Citroen C-Zero je ideálním čtyřmístným firemním automobilem pro městský provoz (obrysový průměr zatáčení je jen 9,5 m) šetrným k životnímu prostředí a minimálními provozními náklady (podle používaného tarifu ceny proudu vychází cena jízdy za 1 km v rozmezí 0,2 až 0,8 Kč). Lithio-ionové akumulátory mají celkovou kapacitu 16 kWh, což postačuje na dojezd v kombinovaném režimu 135 km.

 

Generální ředitel Citroenu ČR Frédéric Passemard při předávání klíčků předsedovi představenstva společnosti RWE Transgas Martinu Herrmannovi řekl: „S předáním těchto prvních Citroenů C-Zero prožíváme společně naprosto nový okamžik. Pro Citroen je ctí předat klíče od elektromobilů šéfovi společnosti RWE Transgas, která patří ve světě i v České republice k těm nejpříkladnějším svým zodpovědným přístupem k životnímu prostředí. Elektromobilita se 100% elektrickým pohonem se stala velmi konkrétní realitou. Citroen C-Zero je totiž prvním elektromobilem nové generace, který velký automobilový výrobce uvádí na trh a RWE Transgas je naším prvním zákazníkem v České republice, jenž jej přebírá. Citroen C-Zero je vůz s nulovou spotřebou paliva, nulovými emisemi CO2 a nulovým hlukem. Citroen C-Zero splňuje více než 90 % každodenních potřeb našich zákazníků, protože jeho dojezdová vzdálenost činí 130 km. Jeho úplné nabití prostřednictvím standardní 220 V zásuvky trvá 6 hodin a nabití na 80 % připojením k rychlodobíjecí stanici zabere pouhých 30 minut. Je proto přirozené, že společnost RWE Transgas, která je velmi aktivní ve vytváření inovativních nabídek a infrastruktur, rozvíjejících e-mobilitu, a značka Citroen, jejíž vůz C-Zero dokonale ilustruje její podpis „Kreativní technologie“, a která patří mezi celosvětové lídry v oblasti ochrany životního prostředí, společně hledají řešení pro budoucnost podporující dnešní i zítřejší e-mobilitu.“

Výkonný šéf RWE Transgas Martin Herrmann prohlásil: „Koupí dvou elektromobilů Citroen C-Zero se naše společnost zapojuje do aktivit mateřského koncernu RWE v oblasti elektromobility. Jejich smyslem je prosadit na naše silnice automobily, které jsou ekologicky nezávadné a tiché. V RWE se koncentrujeme na rozvoj dobíjecí infrastruktury. V této oblasti elektromobility jsme dnes celosvětovým lídrem a to díky skutečnosti, že RWE disponuje vlastní technologií pro dobíjení elektromobilů a intenzivně rozvíjí veškeré související služby v rámci nového projektu. Za vše mluví fakt, že jen naše mateřská společnost zaměstnává 60 lidí, kteří se tématu elektromobility věnují.“

 

Převzetí elektromobilů Citroen C-Zero v žádném případě neznamená omezení aktivit společnosti RWE Transgas týkajících se vozidel poháněných CNG. RWE Transgas se tak stává první společností provozující vozidla s oběma typy alternativních systémů pohonu a aktivně se podílející na budování potřebné infrastruktury pro oba.

 

  • První dva Citroeny C-Zero pro RWE
  • První dva Citroeny C-Zero pro RWE