Užitkové vozy | autoweek.cz

Užitkové vozy

 • EU schválila nereálné limity pro nákladní auta

  21. 02. 2019 - EU schválila nereálné limity pro nákladní auta

  Výrobci nákladních vozidel jsou nuceni reagovat na konečné řešení emisí CO2, které stanovují první standardy EU pro těžká nákladní vozidla. Pro striktní snížení emisí přitom není stanovena výchozí hodnota a neexistovala potřebná infrastruktura pro alternativní pohony nákladních vozidel.
 • Zástupci EU se shodli na kvótách pro čisté autobusy

  19. 02. 2019 - Zástupci EU se shodli na kvótách pro čisté autobusy

  Mezi zástupci EU bylo dosaženo prozatímní shody týkající se pravidel veřejných zakázek pro nové autobusy. Veřejné orgány budou muset do roku 2025 a 2030 koupit minimální podíl „čistých“ autobusů, tedy autobusů jezdících na plyn nebo elektřinu.
 • Fiat Chrysler a PSA rozšiřují spolupráci

  18. 02. 2019 - Fiat Chrysler a PSA rozšiřují spolupráci

  FCA Italia a skupina PSA podepsaly smlouvu o prodloužení jejich již čtyřicetiletého úspěšného partnerství v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) do roku 2023. Velká LUV obou koncernů se tedy i nadále budou společně vyrábět v Itálii v závodě Sevelsud.
 • Mercedes-Benz představí Concept EQV

  14. 02. 2019 - Mercedes-Benz představí Concept EQV

  Mercedes-Benz Vans už brzy představí plně elektrické MPV. Už v březnu na ženevském autosalonu v roce 2019 předvede jeho předprodukční podobu Concept EQV.
 • Scania pro německé elektrifikované dálnice

  14. 02. 2019 - Scania pro německé elektrifikované dálnice

  Scania v rámci zkušebního provozu, který by měl být zahájen v letošním roce, dodá 15 nákladních vozidel s pantografovými sběrači od společnosti Siemens pro tři německé elektrifikované dálnice.


<< < 1 / 39  > >>