hyundai přichází s novým ix20 cross | Aktuality | autoweek.cz

Hyundai přichází s novým ix20 Cross

Hyundai přichází s novým ix20 Cross

02.07.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai se přidává ke značkám nabízejícím malé crossovery novým modelem ix20 Cross z domácí produkce. Spojuje v sobě robustnost, vyšší pozicí za volantem s parametry praktického rodinného auta - prostorného s variabilním interiérem. 

Nový Hyundai ix20 Cross vychází z nejoblíbenějšího MPV českého trhu ix20 ve verzi s motorem 1,6i CVVT 92 kW (124 k) se šestirychlostní převodovkou.

 

Základní vůz je doplněn o sadu  off-roadových prvků, dodávajících mu atraktivní robustní vzhled. Ta obsahuje ochranný nástavec předního a zadního nárazníku, nástavce prahů a lemy blatníků. Vůz má navíc 16“ kola z lehkých slitin, zatmavená zadní skla a ukazatele směru ve vnějších zpětných zrcátkách.

 

Hyundai ix20 Cross je odpovědí na městské crossovery, jako jsou např. Renault Captur, Peugeot 2008 nebo SUV Škoda Yeti, Nissan Juke nebo Opel Mokka ve verzích s pohonem předních kol. To, co mu proti nim chybí na schopnostech překonávat překážky, vynahrazuje variabilním zavazadlovým prostorem, který má v závislosti na poloze zadních sedadel objem 440 až 570 l.

 

V základní výbavě je kromě ESP a 6 airbagů i klimatizace, projektorové světlomety se statickým přisvěcováním do zatáček, tempomat, Bluetooth handsfree, elektrické sklápění vnějších zpětných zrcátek, elektrické ovládání předních i zadních oken, praktický asistent rozjezdu do svahu a další prvky.

 

Hyundai ix20 Cross 1,6i je dostupný za akční cenu 359 990 Kč (základní podoba Trikolor se stejnou pohonnou jednotkou má akční cenu 304 990 Kč). V ceně je zahrnuta pětiletá záruka bez omezení ujetých km, pět let asistenční služby a pět let kondičních prohlídek zdarma.