audi prodává v prémiovém segmentu nejvíce automobilů s pohonem všech kol na světě | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Audi prodává v prémiovém segmentu nejvíce automobilů s pohonem všech kol na světě

Audi prodává v prémiovém segmentu nejvíce automobilů s pohonem všech kol na světě

19.10.2009 | | Tiskové zprávy

Žádná prémiová značka na světě nevyrábí a neprodává více automobilů s pohonem všech kol než Audi. Vyplývá to z údajů Svazu německého automobilového průmyslu. Audi Q5 je s počtem 63 100 prodaných automobilů za prvních osm měsíců roku 2009 celosvětově nejúspěšnějším SUV své třídy.

„U pohonu všech kol budeme naše postavení na trhu nadále posilovat," řekl Peter Schwarzenbauer, člen představenstva pro prodej a marketing AUDI AG. Od začátku října se Audi Q5 vyrábí nejen v Ingolstadtu, ale pro čínský trh také v tamním Changchunu. Záměrem ingolstadtské automobilky je vybudovat si vedoucí roli na čínském trhu, který se má podle prognóz stát v tomto roce největším automobilovým trhem světa.
V roce 2011 rozšíří rodinu SUV modelů Audi Q3, u něhož značka Audi očekává vysoká prodejní čísla. V podobě studie Audi e-tron, která měla premiéru před několika týdny na mezinárodním automobilovém veletrhu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem, pak značka Audi představila sportovní vůz vybavený pohonem quattro, poháněný výhradně elektrickou energií.
„Díky našemu náskoku v technice jsme náš hlavní záměr být progresivní prémiovou značkou vtělili už do svého loga. Na rozdíl od jiných značek se tak nemusíme znovu hledat," řekl Schwarzenbauer.
Pohon quattro hraje podstatnou roli při modelové ofenzivě automobilky. Značka Audi tak dobyla nové úspěšné segmenty. Audi Q5, uvedené na podzim 2008, je dnes celosvětově neúspěšnějším SUV své třídy; od ledna do srpna 2009 prodala značka Audi 63 119 modelů Q5, z toho 47 930 v Evropě.