škoda auto je pro studenty technických oborů jasnou volbou | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda Auto je pro studenty technických oborů jasnou volbou

Škoda Auto je pro studenty technických oborů jasnou volbou

20.02.2014 | | Tiskové zprávy

Anketa společnosti Universum ukázala, že Škoda Auto je pro studenty technických oborů nejatraktivnějším zaměstnavatelem, mezi studenty ekonomie se umístila na třetím místě. 

Studenti technických oborů by po ukončení studia nejraději pracovali ve společnosti Škoda Auto, kterou vnímají jako ideálního zaměstnavatele. Vyplývá to z průzkumu společnosti Universum, kterého se zúčastnilo víc než 10 000 studentů z 60 českých vysokých škol. Také mezi studenty ekonomických oborů je domácí automobilka velice oblíbená: v jejich hlasování obsadila třetí místo.

Skvělý výsledek v rámci nejnovější ankety je dalším důkazem vysoké atraktivity společnosti Škoda Auto jako zaměstnavatele.

„Značka Škoda se v atraktivitě nejen pro mladé talenty posouvá stále výše. Jsem velmi rád, že jsme se dostali v rámci ankety Universum na první příčku v hlasování studentů technických škol. Škoda Auto nabízí absolventům a dalším uchazečům o zaměstnání nadstandardní možnosti globální firmy. V tomto je v našem regionu skutečně ojedinělá. Velmi si vážíme důvěry, kterou v nás hlasující vložili,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast HR management.

Pozitivní ocenění od studentů a atraktivita značky Škoda má své důvody. Jakožto úspěšná a na mezinárodním poli aktivní společnost nabízí Škoda Auto svým zaměstnancům stabilní profesní a ekonomickou perspektivu, široké pracovní a kariérní možnosti v tuzemsku i v zahraničí a možnosti dalšího vzdělávání. K tomu je možno přičíst i nadprůměrné finanční ohodnocení a řadu výhod připravených společně s Odbory Kovo MB, jako například důchodové připojištění, příspěvky na dovolenou, půjčky na bydlení, lázeňské pobyty, zvýhodněné mobilní tarify a leasing nových vozů za atraktivních podmínek.

Škoda Auto se mnoha způsoby snaží o získávání mladých talentů, zejména těch s technickým vzděláním. Zásadní je pro společnost také znalost cizích jazyků, chuť se dále vzdělávat a mobilita uchazečů o zaměstnání. Automobilka se aktivně účastní vysokoškolských veletrhů a dlouhodobě spolupracuje s partnerskými vysokými školami v tuzemsku i v zahraničí, podporuje studentské organizace a pořádá přednášky a semináře na vybraná témata.

Automobilka aktuálně zaměstnává v České republice zhruba 25 000 lidí. Studentům technických a ekonomických oborů nabízí propracovaný systém spolupráce již v průběhu studia. Zájemci mají možnost využít nabídek odborné praxe či ve spolupráci s odborníky Universum Awards získat téma a podnětné rady pro svoji závěrečnou práci. V loňském roce této nabídky využilo téměř tisíc českých i zahraničních studentů.

Pro absolventy pak Škoda Auto nabízí jednoletý Trainee program nebo možnost přímého nástupu v rámci celé firmy. Trainee program funguje ve Škoda Auto již od roku 1993. Jedná se o jednoletý adaptační a rozvojový program pro absolventy vysokých škol magisterského stupně studia, jehož cílem je získání talentů s odborným, případně manažerským potenciálem a jejich rozvoj a adaptace na firemní kulturu v závislosti na potřebách společnosti.

Nadprůměrnou mzdu, ale i řadu dalších benefitů, získávají jak nově přijatí absolventi, tak i účastníci Trainee programu. Navíc, při velmi dobrých výkonech, mají již po třech měsících možnost získat i další osobní finanční ohodnocení. Trainee program startuje dvakrát do roka - vždy k začátku dubna a září v návaznosti na standardní termíny ukončení studia vysokoškoláků.