česká republika láká německé strojírenské firmy | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Česká republika láká německé strojírenské firmy

Česká republika láká německé strojírenské firmy

13.11.2016 | | Tiskové zprávy

Na česko-německém fóru Strojírenství proběhlo přes 80 kooperačních rozhovorů.
Německé firmy spatřují v českém strojírenství velký potenciál. Na bilaterálním fóru Strojírenství, pořádaném v Praze Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK), se představilo 11 německých firem. Strojírenství je již řadu let motorem české ekonomiky a velký podíl česko-německého zahraničního obchodu připadá právě na tuto branži.
 
„Strojírenství nabízí v ČR mnoho obchodních příležitostí. Vidí to tak i německé strojírenské firmy, pro které jsme v rámci fóra zprostředkovali přes 80 individuálních kooperačních rozhovorů,“ uvedl výkonný člen představenstva ČNOPK Bernard Bauer.
 
„Tato branže má v Česku velký potenciál, protože právě strojírenství a obrábění kovů tu jsou velmi rozšířené a vyrábí se zde díly vysoké kvality, k čemuž jsou zase potřeba velmi kvalitní nástroje,“ řekl Jürgen Kästner ze společnosti Kästner Präzisionswerkzeuge.
 
Na výrobu přístrojů pro testování těsnosti a funkčnosti se specializuje firma Zeltwanger. „Česko může být velmi zajímavým trhem. Hledáme odbytové trhy, ale také dodavatele. Ale obzvláště zajímaví by pro nás byli poskytovatelé služeb, například programátoři, konstruktéři nebo inženýrské kanceláře působící v ČR,“ popisuje Mauro de Simon, vedoucí oddělení technika & vývoj.
 
„Možnosti na českém trhu jsou gigantické. Na český trh chceme nejprve vstoupit tak, že budeme s lokálním partnerem provozovat poprodejní servis. Druhým krokem bude rozšíření hlavních obchodních aktivit s těmito partnery,“ říká jednatel firmy FRAMAT Christian Eyler.
 
Česko-německé fórum Strojírenství uspořádala ČNOPK ve spolupráci se společností na podporu exportu bavorského řemesla Bayern Handwerk International.