prohlášení společnosti skytoll k vyjádřením ministra dopravy | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Prohlášení společnosti SkyToll k vyjádřením ministra dopravy

Prohlášení společnosti SkyToll k vyjádřením ministra dopravy

15.11.2016 | | Tiskové zprávy

Společnost SkyToll se znepokojením sleduje, že je vtahována do koaličních sporů mezi ČSSD a ANO. Ačkoliv bychom si přáli do celé záležitosti nevstupovat, musíme reagovat na dnešní lživá vyjádření ministra dopravy Daňa Ťoka, která poškozují naší společnost.
Ministr dopravy dnes prohlásil, že společnost SkyToll oficiálně žádnou nabídku nepodala. Proto je nutné připomenout, že ve skutečnosti naše společnosti podala dne 23. 2. 2016 oficiální nabídku, která byla adresována nejen ministru dopravy, ale i k rukám předsedy vlády Bohuslava Sobotky, prvního místopředsedy vlády pro ekonomiku a ministra financí Andreje Babiše a místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka. Tuto nabídku jsme navíc dne 30. 3. 2016 předložili ministerstvu dopravy znovu ve verzi doplněné o konkrétní cenu.
 
Ministr, ať už záměrně či z neznalosti, uvádí, že naše nabídka by stejně nebyla výhodnější než nabídka současného provozovatele mýtného systému. Znovu proto opakujeme, že naše nabídka je minimálně o 1,5 miliardy Kč levnější, než cena, kterou se současným provozovatelem vyjednalo ministerstvo dopravy.