autoshow praha otevře své brány již 1. října | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Autoshow Praha otevře své brány již 1. října

Autoshow Praha otevře své brány již 1. října

18.09.2015 | | Tiskové zprávy

Evropská veřejnost těší automobilovými novinkami i běžnou produkcí na autosalónu ve Frankfurtu, o pár dní později, ale už ve dnech 1. až 4. října bude mít své brány otevřený jediný letošní český autosalón. Výstava Autoshow Praha se uskuteční již po 18., podruhé ve zcela nové podobě.
Pětačtyřicet značek představí svou produkci i nejnovější modely. Očekává se téměř dvacet premiér včetně domácích produktů Hyundai Tuscon a Škoda Superb Combi. Jmenovat lze i další vozy jako jsou Cadillac ATS-V a Escalade, Corvette C7, Ferrari 488 GTB, Ford Mustang, S-Max a Galaxy, Honda H-RV, Jazz a Type-R, Jaguar XF, Kia cee'd, Lexus RC 200t, Opel Astra a Corsa, Renault Kadjar, Subaru Levorg, Toyota Auris a Avensis, Volkswagen Touran či Volvo XC90, případně sportovní exot VUHL 05.
 
Po příchodu na venkovní ploše se návštěvníci seznámí především s užitkovými vozy včetně novinek. Průmyslový palác bude v drtivé většině zaplněn osobními vozy, které představí multidealeři za podpory výrobců a dovozců. Další značky budou vystaveny v Křižíkových pavilónech, kde najdou své místo i dodavatelé příslušenství a doprovodný program. Chybět nebudou ani elektromobily a na své si přijdou i milovníci historie prostřednictvím veteránů a youngtimerů.
 
Cílem výstavy Autoshow Praha 2015 není jen výstava luxusních značek vozů, ale také možnost nabídnout návštěvníkům svezení ve vybraných vozech formou testovacích jízd. Proto bude pro veřejnost připraveno téměř tři desítky vozů k testovacím jízdám. Dnes již můžeme sdělit, že k dispozici budou vozy značek Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Kia, Land Rover, Renault, Škoda, Volkswagen včetně několika novinek.
 
Punc celostátní výstavy dodává záštita od Sdružení automobilového průmyslu, které je v České republice čím dál silnější a dá se říci, že tvoří páteř ekonomiky. O jejím růstu svědčí i rostoucí prodeje osobních a užitkových vozů, kterým je výstava Autoshow Praha 2015 především zasvěcena.
 
Termín konání:                       1. – 4. 10. 2015

Místo konání:                          VÝSTAVIŠTĚ PRAHA – HOLEŠOVICE

                                                Průmyslový palác  
                                                Křižíkovy pavilóny
                                                Venkovní plocha                 
Organizátor:                            INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.
Otevírací hodiny:                   
1. 10.                                         10:00 - 19:00 (10:00 - 12:00 novináři, odborná veřejnost)
2. - 3. 10.                                  10:00 - 19:00
4. 10.                                         10:00 - 16:00
Vstupné:                                  150 Kč dospělí
                                                 100 Kč zlevněné (děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci)
                                                 300 Kč rodinné (2 dospělí, 2 děti)
                                                 zdarma ZTP, ZTP/P