navitel navigator - navigace nejen pro chytré telefony | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Navitel Navigator - navigace nejen pro chytré telefony

Navitel Navigator - navigace nejen pro chytré telefony

12.11.2014 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Navitel  je přední společnost zabývající se vývojem navigačního software a poskytováním řešení pro digitální mapování v oblasti automobilových navigačních systémů.

Společnost s ruskými kořeny vstoupila na český trh v roce 2010. Základním rysem produktů společnosti Navitel je komplexnost zpracování dat, tedy vlastní zpracování od terénního průzkumu až po vytvoření navigační mapy. Software pracuje ve všech běžných platformách chytrých telefonů, PND a palubních počítačů, tedy Android, iOS, Windows CE, Windows Phone, Symbian, Bada a jako jeden z mála také v telefonech BlackBerry.

 

Pro české uživatele je k dispozici v českém jazyce vč. hlasové navigace. Navitel navíc poskytuje technickou podporu ze své pražské kanceláře. Mimo češtiny Navitel Navigator podporuje více než 25 jazyků a má mapové pokrytí pro 46 států Evropy vč. Ruska a pro vybrané státy Střední Asie a Latinské Ameriky. Pro nového uživatele může být zajímavá možnost vyzkoušet si program na 30 dní zdarma.

 

Navigace přináší i doplňkové funkce, jako např.:

- 3D zobrazení trasy a objektů (např. zajímavé historické budovy, kolem které právě projíždíte),

- brandované dynamické POI (neboli body zájmu lehce identifikovatelné dle loga),

- online Navitel služby – Dopravní Info (aktuální dopravní situace), Události (dopravní omezení), Počasí (předpověď na následující tři dny), Přátelé (služba využitelná např. při společném cestování - možnost sdílení souřadnic, sledování polohy, zasílání SMS)

- krátkodobé licence – chystáte-li se cestovat, je možné zakoupit licenci s mapami od délky jednoho měsíce.

 

Především pro firmy je využitelná služba Navitel.Monitoring, umožňující sledování různých dopravních prostředků. Systém v reálném čase vyhodnocuje souřadnice vozidla a jeho trasu, stejně tak i parametry jako je počet najetých kilometrů, rychlost, směr pohybu, spotřeba paliva a mnoho dalších. Stačí k tomu mít v daných vozidlech chytrá zařízení s nainstalovaným software Navitel Navigator.