shell a billa: inovativní koncept stop & shop pokračuje | Autoservis | autoweek.cz

Shell a Billa: inovativní koncept stop & shop pokračuje

Shell a Billa: inovativní koncept stop & shop pokračuje

19.10.2015 | | Autoservis

Společnosti Shell Czech Republic a.s. a Billa s.r.o. oznámily významné prohloubení vzájemné spolupráce.
Po více než roce úspěšného pilotního provozu prodejního konceptu stop & shop na pěti čerpacích stanicích dojde k jeho rozšíření do téměř čtvrtiny sítě čerpacích stanic Shell. 

Inovativní koncept prodeje, založený na úspoře času nákupem čerstvých potravin, zatímco obsluha natankuje zákazníkovi kvalitní pohonné hmoty, bude dostupný do konce roku u 42 čerpacích stanicí po celé České republice 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

V červnu loňského roku se spojily společnosti Shell a Billa aby společně otestovaly zcela nový rozměr nakupování u pěti vybraných čerpacích stanic. Setkal se s velmi pozitivním ohlasem i očekávanou ekonomickou návratností. Obě renomované značky se proto rozhodly vzájemnou spolupráci rozšířit a zpřístupnit prodejní koncept stop & shop u dalších 37 čerpacích stanic po celé České republice.

„Naším dlouhodobým cílem je poskytovat zákazníkům kvalitní pohonné hmoty, inovativní služby a koncepty zpříjemňující jejich cestování. Jsme hrdí, že jako první provozovatel čerpacích stanic na českém trhu tento typ prodeje zavádíme do významné části své sítě. Máme s ním bohaté zkušenosti ze zahraničí, ale velmi příjemně nás překvapily i první reakce českých zákazníků,“ hodnotí výsledky pilotního provozu a zároveň rozšíření počtu čerpacích stanic s prodejním konceptem stop & shop Petr Pražský zodpovědný za provoz čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě.

Jaroslaw Szczypka, generální ředitel Billa Česká republika, dodal: „V síti čerpacích stanic Shell jsme našli silného partnera, díky kterému dokážeme rychle rozšířit sortiment Billa na frekventovaných místech v centrech měst. Prodejní koncept stop & shop vnímáme jako jedinečnou příležitost přiblížit se novým i stávajícím zákazníkům a poskytnout jim vždy nejvyšší standard nakupování založený na kvalitních a čerstvých potravinách.“
Během pilotního projektu byl v porovnání s předcházejícím obdobím zaznamenán nárůst počtu zákazníků i obratu. Denní průměrný nárůst transakcí v obchodech se zvýšil řádově o čtvrtinu, zatímco počet tankování narostl řádově desetiprocentně.

Rozšíření konceptu stop & shop nabídne v průměru 1500 položek zboží, které bude pro zachování nejvyšší čerstvosti zaváženo 3x týdně. Mezi nejoblíbenější zákaznický sortiment Billa se řadí čerstvé pečivo, chlazené zboží (zejména uzeniny, sýry a jogurty) a čerstvé ovoce. Nealkoholické nápoje patří dlouhodobě k nejprodávanějším položkám na každé čerpací stanici.

Expanzi konceptu doprovází zásadní proměna interiéru zapojených čerpacích stanic Shell. Jejich prostory obohatí nové regály na míru, chladicí vitríny, plně automatické trouby pro přípravu čerstvého pečiva a přibude i nová vizuální identita. Pozornost bude věnována i pečlivému školení personálu, přičemž pro zajištění provozu nových prodejen každá čerpací stanice přijme jednoho nového zaměstnance.

Koncept každých čtrnáct dní přinese nabídku čtyř zvýhodněných produktů a členové věrnostního programu Shell ClubSmart mají možnost sbírat body i za nákup sortimentu obchodního řetězce Billa v prodejnách stop & shop.
Přestavby vybraných převážně městských čerpacích stanic by měly být hotovy do konce roku.