milion cestujících v elektrobusech v bb centru | Užitkové vozy | autoweek.cz

Milion cestujících v elektrobusech v BB Centru

Milion cestujících v elektrobusech v BB Centru

10.11.2017 | Rybecký Vladimír | Užitkové vozy

České elektrobusy značky SOR na trase pravidelné linky BB1 a BB2 v pražském BB Centru přepravily již více než jeden milion pasažérů. Linky spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely elektrobusy téměř 70 000 km.
Nasazení elektrických autobusů do provozu pražské hromadné dopravy je společným projektem developerské a investiční společnosti PasserInvest Group, Skupiny ČEZ a dopravní společnosti Arriva, kterým chtějí přispět ke zlepšení životního prostředí a snížení dopravního hluku v BB Centru a okolí.
 
Provoz dvou elektrobusů SOR EBN 9,5 byly v rámci bezplatných linek BB1 a BB2 zahájen v únoru 2016. K dnešnímu dni za svého nepřetržitého fungování přepravily již více než milion cestujících
a najely přes 70 000 km. Elektrobusy mají velmi tichý chod a k dispozici je i zdarma připojení na síť Wi-Fi. Jeden elektrobus ujede denně v průměru 100 km a během 50 jízd přepraví na 1 800 cestujících.
 
„Oba elektrobusy najely dohromady už 70 865 km, mezi BB Centrem a Budějovickou jezdí každý pracovní den od rána do večera. Mile nás překvapují svou spolehlivostí i výdrží baterií, nemůžeme si na ně ani v nejmenším stěžovat. Pořídit je pro tyto linky, které každý den převezou stovky návštěvníků BB Centra, bylo rozhodně správným krokem,“ říká generální ředitel Arriva Daniel Adamka.
 
Akumulátor autobusu se 180 lithio-ionovými články má celkovou kapacitu 172 kWh. Po celodenním provozu má elektrobus z trasy Budějovická - BB Centrum při nabíjení 3× 400 V/32 A opět 100 % plné kapacity za 6 hodin.