florian weymar novým vedoucím řízení kvality škoda auto | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Florian Weymar novým vedoucím Řízení kvality Škoda Auto

Florian Weymar novým vedoucím Řízení kvality Škoda Auto

11.11.2020 | | Tiskové zprávy

Dr. Florian Weymar, nynější vedoucí Vývoje celého vozu ve společnosti Škoda Auto, nastoupí od 1. ledna 2021 na novou pozici vedoucího Řízení kvality. Dosavadní vedoucí této oblasti Frank Schreier odchází do důchodu.
Společnost Škoda Auto k 1. lednu 2021 povolá Floriana Weymara do pozice vedoucího Řízení kvality. Ve své současné pozici je tento promovaný strojní inženýr zodpovědný za Vývoj celého vozu. V nové funkci vystřídá Franka Schreiera, který po své více než čtyřicetileté kariéře v koncernu Volkswagen odchází do důchodu.
 
Dr. Florian Weymar zahájil svou profesní činnost v koncernu Volkswagen po ukončení svých studií strojírenství v roce 1996. Ve společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu pracoval nejprve v různých pozicích v oblasti výroby, než v roce 2002 převzal vedení Analýzy a plánování kvality. Od roku 2005 byl Weymar odpovědný za Řízení kvality v závodě značky Volkswagen v Emdenu, než v roce 2007 převzal Řízení kvality společnosti Volkswagen Slovakia v Bratislavě. V roce 2012 se vrátil do Německa, kde zodpovídal za výrobu vozů modelových řad Golf a Passat ve společnosti VW Sachsen ve Cvikově. Po svém povolání na pozici vedoucího Kvality výroby značky Volkswagen ve Wolfsburgu přešel v roce 2014 do společnosti Škoda Auto do Mladé Boleslavi, kde do roku 2017 pracoval jako vedoucí Kvality celého vozu a poté jako vedoucí Vývoje celého vozu. Na pozici vedoucího řízení kvality společnosti Škoda Auto nastoupí k 1. lednu 2021.
 
Frank Schreier pracuje pro koncern Volkswagen už 42 let. Po ukončení studia strojírenství v Braunschweigu pracoval nejprve v oblasti výroby automobilů, mimo jiné jako vedoucí směny na montáži a jako asistent vedoucího výroby. Od roku 1990 pracoval v různých řídících funkcích v oblasti konečné montáže vozů a v roce 1996 byl pověřen vedením výroby vozů ve společnosti Volkswagen Bratislava. V roce 2001 se ujal vedení Výroby vozů ve společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu. V roce 2006 byl poprvé povolán do funkce vedoucího Řízení kvality společnosti Škoda Auto. Od roku 2010 zodpovídal za kvalitu modelových řad Midsize a Fullsize společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu, v roce 2011 pak přešel ke značce Seat. Zde tři roky vedl Řízení kvality. V roce 2014 se vrátil do Mladé Boleslavi na stejnou pozici ve společnosti Škoda Auto.

  • Florian Weymar novým vedoucím Řízení kvality Škoda Auto
  • Florian Weymar novým vedoucím Řízení kvality Škoda Auto