škoda yeti pick-up na ami v lipsku | Trendy | autoweek.cz

Škoda Yeti pick-up na AMI v Lipsku

Škoda Yeti pick-up na AMI v Lipsku

01.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Benet Automotive pod svou značkou BT předvedla na autosalonu v Lipsku pozoruhodný koncept Etape, pick-upu pro cyklisty  vycházejícího ze Škody Yeti.

Na autosalonu Auto Mobil International (AMI) v Lipsku společnost Benet Automotive pod svou značkou BT vystavila ve světové premiéře unikátní koncept vozu Etape. Značka BT se věnuje individuálním úpravám vozidel Škoda podle přání zákazníků a nejnověji také vývoji a stavbě prototypových vozidel. Benet Automotive úzce spolupracuje s automobilkou Škoda Auto, a tak není náhodou, že pro ukázku možností individuálních úprav firma zvolila model Škoda Yeti. Ten upravila do otevřeného konceptu Etape, na němž demonstruje své možnosti počínaje designovým návrhem přes zásadní konstrukční úpravu až po precizní práci modelářů ve vývojové dílně.

Z původních karosářských dílů modelu Yeti zůstala zachována pouze přední kapota. Zpevnění konstrukce bylo dosaženo na základě využití nejmodernější výpočetní techniky. Kromě designérů a konstruktérů přišly ke slovu i další profese jako při sériové výrobě - karosáři, modeláři, lakýrníci, čalouníci a řada dalších.

Zákazníky značky BT jsou jednotlivci toužící po jedinečnosti, stejně jako firmy, které upravené vozy využívají k podpoře vlastních produktů a služeb. Vystavený koncept Etape ukazuje, že možnosti úprav jsou takřka neomezené. Cyklistické téma připomíná dlouhodobou angažovanost Škoda Auto v tomto sportovním odvětví. Ale je také paralelou věčné snahy motoristů uniknout se svým vozem z „pelotonu“ sériové produkce směrem k vlastní individualitě.

Jednatel společnosti a duchovní otec projektu Josef Zajíček k tomu říká: "Chceme inspirovat jednotlivce i celé odvětví. Naším cílem je vyvolat ještě větší poptávku po individualizaci aut ze strany jak konečných zákazníků, tak výrobců. Současně chceme prezentovat nejrůznějším společnostem možnost stavby zcela unikátního propagačního vozidla na zakázku. U nás v Benet Automotive pro to máme dostatek tvůrčí invence i potřebné technické zázemí k realizaci."

Benet Automotive úspěšně vyrábí a zpracovává plastové i kompozitní díly, například pro automobilky Škoda, BMW nebo Kia. Společnost Benet Automotive, založená roku 1994 (původně jako Benet), disponuje lisovnou s různými technologiemi vstřikování, vlastní lakovnou dílů a zajišťuje lepení dílů přímo na karoserii kompletního vozu. Zabývá se i výrobou dílů z kompozitních materiálů. Konstrukce dílů i návrhy designu jsou dílem vlastních zaměstnanců. Má 220 zaměstnanců a provozovny v Mladé Boleslavi (montáž vozů, výroba kompozitů, prototypová dílna, prodej disků) a Milovicích (výroba plastových dílů, lakovna).

 

  • Škoda Yeti pick-up na AMI v Lipsku
  • Škoda Yeti pick-up na AMI v Lipsku
  • Škoda Yeti pick-up na AMI v Lipsku
  • Škoda Yeti pick-up na AMI v Lipsku
  • Škoda Yeti pick-up na AMI v Lipsku