motorsport expo 2014 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Motorsport EXPO 2014

Motorsport EXPO 2014

17.02.2014 | | Tiskové zprávy

V Kongresovém centru Praha (dále jen KCP) proběhla tisková konference k připravované specializované výstavě Motorsport EXPO 2014. 

Motorsport EXPO 2014se bude konat ve dnech 25. - 26. března 2014 v prostorách KCP a je určena především pro prezentaci dodavatelů a vývojářů technologií pro motoristický sport. Dále nabízí jedinečnou komunikační platformu pro setkání jak s profesionály, tak i širokou motoristickou veřejností. Na výstavě se například představí, a o své zkušenosti podělí, závodníci a realizační týmy z Rallye Dakar, novinky pro rok 2014 uvede i zástupce Slovakia Ringu a návštěvníky čeká ještě spousta dalších zajímavostí.

K dispozici je více než 3350 m2 výstavní plochy rozdělené do Foyeru 0A a 0B, kde budou především stánky, Zimní zahrady (zde je prostor pro automobily, větší exponáty a studentské formule) i volného venkovního prostoru, na kterém lze prezentovat například závodní tahače.

Novinkou pro tento rok jsou odborné semináře. Jedna jejich část bude věnována tématům bezpečnosti v motosportu a sportovním pravidlům pro nadcházející sezónu, druhá se pak zaměří na pojišťovnictví vozidel a likvidace pojistných událostí.

Poměrně rozsáhlý prostor je věnovaný celosvětovému projektu Formula Student, kdy zástupci technických vysokých škol a univerzit budou mít možnost představit své závodní týmy.

Jejich exhibiční jízdy jsou naplánovány v prostorách podzemních garáží KCP.

Na fotografii jsou zleva, vedoucí projektu Motorsport EXPO 2014 Petr Chaura, jednatel pořádající společnosti IBS motorpress Milan Sikora, vedoucí vydavatelství IBS motorpress Andrea Šálová a Julia Südogan, která má na starosti akvizici vystavovatelů.