skupina aaa auto přesouvá své hlavní sídlo do čr | Aktuality | autoweek.cz

Skupina AAA Auto přesouvá své hlavní sídlo do ČR

Skupina AAA Auto přesouvá své hlavní sídlo do ČR

02.07.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Návrat do České republiky je součástí mezinárodní fúze firem skupiny AAA Auto po převzetí fondem Abris.
Po necelých dvanácti letech přenáší skupina AAA Auto své hlavní firemní sídlo z Holandska do České republiky. Proces je součástí dokončení změny majitele a proběhne formou mezinárodní fúze několika společností ze skupiny.
 
Společnost AAA Auto Group N.V. se sídlem v Nizozemsku, která byla původním emitentem akcií při IPO v roce 2007, v rámci fúze zanikne. Stejně tak zanikne dosavadní provozovatel hlavní obchodní činnosti AAA Auto v ČR akciová společnost AAA Auto, a.s. Obě společnosti se v rámci fúze spojí se společností Davena International a.s.
 
„K celému procesu dochází v rámci dokončení převzetí společnosti fondem soukromého kapitálu Abris Capital Partners, který na základě zákonného odkupu akcií v naší skupině získal již 100% podíl. Cílem je zjednodušení struktury skupiny a přesun sídla společnosti do země, kde je těžiště jejího podnikání, tedy do České republiky. Pro naše zákazníky, obchodní partnery, zaměstnance, dodavatele i odběratele se nic nemění, jde pouze o organizační změnu,“ říká generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.
 
Veškerá práva a povinnosti včetně smluvních a zaměstnaneckých vztahů společností AAA Auto Group N.V. a AAA Auto, a.s. v rámci fúze přejdou na společnost Davena International, a.s., která by se v závěru operace během letošního podzimu měla přejmenovat na AAA Auto International, a.s.
 
Současně Českou republiku k 30. červnu natrvalo opouští její zakladatel a bývalý generální ředitel Anthony Denny. „Jméno pana Dennyho bylo ve spojení s naší společností často vnímáno jako kontroverzní. Proto jsem ráda, že se takto v rámci organizačních změn v rámci přechodu pod nového majitele od minulosti zcela odstřihneme,“ dodala Topolová.